Akce:
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Frankie OXXO Truck Racing Team

(9.3. 2012)
fotofotoFrantišek „Frankie“ Vojtíšek se po dvouleté přestávce vrací k závodům tahačů. Na tiskové konferenci, konané v sídle společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic v Čestlicích u Prahy, současně tato legenda českého automobilového sportu představila tým a techniku, se kterou bude v letošním roce nastupovat v mistrovství Evropy.
Frankie OXXO Truck Racing Team je společným projektem Frankie Truck Racing Teamu a maďarského OXXO Racingu, v jehož čele stojí Ákos Jobbágy. Kromě někdejšího vicemistra Evropy Vojtíška budou tvořit jeho jezdeckou sestavu Jobbágyho krajan Norbert Kiss (nejlepší nováček roku 2011 v ME tahačů) a ostřílený ruský pilot Alexander Lvov, jenž má kromě trucků za sebou i několik startů ve světovém šampionátu cestovních automobilů.
foto
V součfotoasné době finišují, za vydatné technické a materiální podpory společnosti MAN, v dílnách v Jablonci nad Nisou práce na stavbě tří speciálů MAN EVO 012/one, jejichž atraktivní design je dílem Doc. akad. sochaře Ladislava Křenka z brněnského Vysokého učení technického. Vše musí být hotovo do poloviny dubna, kdy se
na trati v jihofrancouzském Nogaru uskuteční oficiální testy. Naostro pak vše vypukne 12. a 13. května na okruhu v tureckém Istanbulu. Kalendář ME obsahuje celkem 11 podniků, včetně tradičního klání v Mostě (1. - 2. září).
V Čestlicích 9. března 2012
Zpracoval: Sport-Press
jv
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447