<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

SLOVAKIA RING získal novou licenci !!

(24.6. 2018)
SLOVAKIA RING získal vyššiu okruhovú licenciu!
 
Orechová Potôň, 22. jún 2018 - Prvý permanentný autodróm na Slovensku okruh SLOVAKIA RING získal v uplynulých dňoch novú okruhovú licenciu FIA II. kategórie. Otvára to možnosti k novým seriálom.
Pretekárska trať SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni pracovala takmer dva roky na získaní vyššej okruhovej licencie, ktorú udeľuje Medzinárodná automobilová federácia FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) na základe množstva prísnych kritérií.
 
Doterajšia licencia III. kategórie (FIA GRADE III) platí stále pre klasický variant V4 bez zmeny (5922 m), zatiaľ čo nová licencia II. kategórie (FIA GRADE II) platí pre nový variant so šikanou v zákrute č. 9 pred tretím horizontom (variant V4b) o dĺžke 5935 m.
Rýchlostnú dráhu II. kategórie využívajú predovšetkým seriály typu DTM, Boss GP, formula 3 a vytrvalostné prototypy LMP1 a LMP2. Najvyššiu licenciu I. kategórie vyžaduje prakticky len formula 1, čo však nie je už ani tak otázkou bezpečnosti dráhy, ako celkovej infraštruktúry areálu.
 
 
Pavel Čulík, generálny manažér okruhu SLOVAKIA RING: "Získaním novej okruhovej licencie FIA GRADE II sa okruhu SLOVAKIA RING otvárajú možnosti pre rokovania s úplne novými promotérmi atraktívnych seriálov. Určite túto príležitosť využijeme a posnažíme sa priniesť slovenskému i medzinárodnému publiku vzrušujúce nové podujatia."
 
Úprava okruhu na variant V4b a teda získanie vyššej licencie doteraz obnášali: vybudovanie nových bezpečnostných plotov pred diváckymi zónami, nové bariéry z pneumatík v celkovej dĺžke 1500 m (40 000 pneumatík), zväčšenie výbehových zón na horizontoch, preloženie viacerých zvodidiel a vybudovanie novej šikany pred tretím horizontom.
 
Celková investícia sa tak za necelé dva roky príprav a realizácie vyšplhala na vyše 800 000 eur.
Najbližším medzinárodným podujatím na okruhu SLOVAKIA RING (na starom variante V4) bude WTCR - FIA Svetový pohár cestovných vozidiel v spojení s Majstrovstvami Európy ťahačov FIA ETRC, 14. a 15. júla 2018.
Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk.
PR
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447