<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Udělení divoké karty pro Filipa Salače.

(29.6. 2018)
FILIP SALAČ POJEDE V BRNĚ NA DIVOKOU KARTU MOTO3
Skvělý tah se povedl Autoklubu ČR a Komisi silničních závodů motocyklů pod vedením Matěje Smrže, když dokázali vyjednat se zástupci FIM, promotérem MotoGP - společností Dorna a týmovou asociací IRTA udělení divoké karty na Velkou cenu Brna pro Filipa Salače v kategorii Moto3.
 
Závod MotoGP v Brně je dlouhodobě nejsledovanější motoristickou událostí v naší republice a účast českého jezdce v jakékoliv kategorii je velkým úspěchem. FIM přiděluje divoké karty především na základě dosažených jezdeckých výsledků a pouze dvěma jezdcům byla pro letošní závod divoká karta udělena. Filip Salač je jedním z nich. Závodí od roku 2005 a již třetím rokem je tento šestnáctiletý jezdec pravidelným účastníkem Red Bull Rookies Cupu. Začátkem srpna se na brněnské GP představí se svým týmem Czech Talent Team Cuna de Campeones a motocyklem KTM v kategorii Moto3.
„Je to skvělá zpráva a jsem za ni moc rád. Divokou kartu je těžké získat, moc si toho vážím. Teď jen doufám, že se nám podaří dobře připravit a nastavit motorku. I když vypadá téměř stejně jako rookies, technicky je úplně jiná. Hlavně motor, převodovka, brzdy a v neposlední řadě podvozek. Brněnský okruh je rychlý, preferoval bych mokro. Vody se nebojím a na mokru se trochu mažou výkonnostní rozdíly motocyklů. Budu rád za umístění do dvacátého místa, dosažení bodované pozice by bylo super,“ těší se na svůj domácí závod Filip Salač.
 
 
„Udělení divoké karty pro Filipa považuji za úspěch diplomacie Autoklubu ČR. Samozřejmě si ji ale v prvé řadě vyjel sám Filip, přesvědčil všechny svými výkony. Velkou zásluhu na tom má také nové vedení Komise závodů silničních motocyklů. Na domácím podniku MotoGP v Brně budeme mít dalšího českého jezdce, a to je pro všechny fanoušky zajisté skvělá zpráva,“ poznamenal prezident Autoklubu ČR, pan JUDr. Jan Šťovíček, Ph.D.

"Filip si start před domácím publikem bezpochyby zaslouží. V současné chvíli je to vedle dalších mladých kluků naše jednička na malých motorkách, a proto není diskuze, jestli ano nebo ne. Já sám jsem v době stopětadvacítek dvakrát na divokou kartu startoval, a i když jsem neměl šanci dosáhnout na body, splnil jsem si dětský závodnický sen a v kariéře mě to posunulo o krok dál. To je cílem celé akce, posunout Filipa o krok dál. Držím mu palce a přeji pevné nervy,” doplnil předseda Komise silničních závodů motocyklů
Velká cena Brna, na které se v kategorii Moto3 talentovaný Filip Salač představí, bude probíhat tradičně první srpnový víkend, v termínu 3. – 5. srpna 2018.
 
PR
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447