<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Jean-Louis Schlesser v roli ředitele v Praze.

(30.6. 2018)
Prezentace Africa Eco Race 2019, Turkmen Desert Race 2019 a Tomáše Tomečka
Radost, opravdovost a vzájemnost, tak by se dala přeložit hesla, kterými v úterý 26. června 2018 v Praze na Václavském náměstí charakterizoval Jean-Louis Schlesser svůj závod Africa Eco Race 2019. Ředitel dálkového závodu, jehož cíl je stále v senegalském Dakaru, se v Praze objevil po dvou letech. Tehdy i teď mu byl při prezentaci unikátního pouštního dobrodružství zdatným sekundantem Tomáš Tomeček, český pilot kamionu Tatra, který se může pyšnit triumfem (jednou coby navigátor Karla Lopraise) a dalšími pódiovými umístěními jak na původní Rallye Paříž – Dakar, tak při Africa Eco Race.
Prezentaci přihlíželi novináři a čeští dakarští závodníci, mezi jinými Aleš Loprais, Josef Macháček, Boris Vaculík, zástupci Bonver Dakar Projectu, Gabriela Novotná či Petr Klymčiw, otec českého motocyklového závodníka, který se momentálně po zranění rozjíždí v Řecku.
Africa Eco Race - The Race To Dakar se od roku 2009 jezdí po tradiční trase původní africké Rallye Dakar. Slavnostní start 11. ročníku závodu se uskuteční 30. prosince 2018 v Monaku. Silvestr stráví závodníci a doprovody na trajektu. První etapa odstartuje 1. ledna 2019. Dvanáct náročných etap napříč Marokem, Mauritánií a Senegalem dokonale prověří celé startovní pole a nakonec jej 13. ledna 2019 zavede až do tradičního cíle u Lac Rose – Růžového jezera na břehu oceánu Atlantiku, na severním okraji Dakaru.
Pořadatelé Africa Eco Race rovněž otevřeli přihlášky do dalšího pouštního závodu, Turkmen Desert Race, který se pojede od 11. do 15. září 2018 v Turkmenistánu. Závod je vypsán pro automobily, malé dvoumístné buginy SSV a kamiony. Trať staví René Metge a bude rozdělena do pěti etap o celkové délce okolo 1500 kilometrů. Trasa povede i přes černou poušť Karakum, která má rozlohu 350.000 kilometrů čtverečních.
 
 
Pořadatelé Turkmen Desert Race 2018, s ohledem na to, že se jedná o nový závod, zvolili maximálně vstřícný přístup k účastníkům: poplatek za posádku činí 2500 Euro, za člena doprovodu 500 euro a za vozidlo asistence 250 euro. V ceně je zahrnuta doprava, víza a pohonné hmoty pro závodní stroje. Výhodné možnosti dopravy jsou rovněž nachystány pro asistence.
Závodu se zúčastní Tom Racing Tomáše Tomečka s oběma svými Tatrami balai. S jednou pojede Tomeček, druhou bude řídit Petr Foltýn.
Od května jsou rovněž otevřeny přihlášky na Africa Eco Race 2019. Nejlevnější startovní poplatky zaplatíte do konce června, druhý termín s nižší cenou skončí 15. září a oficiální konec přihlašování je stanoven na 15. říjen. Závod je otevřen zcela všem, a výše poplatků za účast zůstala stejná, jako při minulém ročníku.
Pravidelným účastníkem Africa Eco Race je Tomáš Tomeček. V lednu 2018 se mu povedl husarský kousek, když celý závod absolvoval zcela sám v kabině své plně mechanické a vzduchem chlazené Tatry. Do cíle dorazil na před startem těžko předvídatelném druhém místě hned za favorizovaným Gerardem de Rooyem. „Samozřejmě sháním nové partnery pro další ročník Africa Eco Race,“ říká Tomeček. „Přihlásil jsem se online hned 1. května, okamžitě po otevření přihlášek. Asi vás zajímá, jestli pojedu zase sám. Mohu říci, že jsem vlastně zkopíroval svou loňskou přihlášku, tedy pro jednu osobu. Ale kdykoliv to lze upravit a někoho k sobě přidat,“ usmívá se příborský závodník, který do Afriky vypraví také obě svá „baléčka“.
 
 
 
 
 
Dobrou zprávou pro Tomečka i další účastníky Africa Eco Race je výrazný posun v medializaci závodu. Stanice Eurosport 1 a 2 letos odvysílaly 330 hodin ze závodu, ale podle aktuální smlouvy to v lednu 2019 bude dvakrát tolik hodin. Stanice Motorsport TV odvysílá přibližně 305 programů o celkové délce 460 hodin, přidávají se i další televize.
Samozřejmostí je globální zásah na internetu a sociálních sítích. Každý účastník si u profesionálního štábu může objednat také vlastní foto i video pokrytí v závodě, s každodenně odesílanými výstupy.
 
PR
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447