<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Nejtěžší závod terénních aut v Evropě na 24 hodin je minulostí.

(26.6. 2018)
Dobřanskou 24hodinovku ovládl Andy motors a KB System

Dobřany 25. června 2018 (okr. Plzeň) – Nejtěžší závod terénních aut v Evropě 24 hours OffROAD Maraton Dobřany odjel svůj 21. ročník. Celkem 20 posádek svedlo uplynulý víkend náročné boje na bývalém vojenském tankodromu Šlovický vrch. Speciály i amatérské posádky opakovaně zdolávaly sedmikilometrovou trať s výjezdy, sjezdy, zatáčkami a brodem. Počasí jim přálo, bylo převážně pod mrakem s občasným drobným deštěm.
 
Absolutní prvenství letos poprvé v historii patří Andy motors racing teamu s buginou, který ujel 133 kol (931 kilometrů) a o jeden průjezd kolem časomíry porazil stříbrný Quadservis Špak – Vimek racing team. „Klasická“ auta dovezl do cíle KB System offroad team, vítěz královské kategorie nad dva litry na pátém místě celkově. Červení se radovali z osmého dobřanského vítězství! Jejich ovace znásobilo zlato druhého týmového vozu, speciálu do dvou litrů, který po letošních velkých peripetiích konečně stál na bedně – a to hned na nejvyšším stupni nejdelšího klání. Vítězný pohár v Amatérech získal West Bohemia racing. Celodennímu závodu předcházely dvouhodinovky motorek a čtyřkolek. Celkově vyhráli motorkář Jaroslav Chládek (AV Motors enduro tým) a čtyřkolkář Radek Porš (Quadpoint Racing Team – CZauto).

Auta vyrazila na dobřanskou trať v sobotu 23. června ve dvě hodiny odpoledne. Už start napověděl, že i když se jede 24 hodin, počítá se každý metr. Po seběhnutí z kopce všichni naplno vyrazili do boje. Andy motors team se sice neodpíchl mezi prvními, ale bývalý autokrosař Petr Turek se tím nenechal rozhodit. Během závodu spolu s ostatními v týmu udržel nervy na uzdě, fungující techniku a pod cílovou vlajkou byl první s náskokem jednoho kola na Quadservis Špak – Vimek racing team.
 
Ten se snažil dotáhnout na úplnou špici, ale zároveň si hlídal záda před Aroma Gold teamem, který je nakonec neohrozil a cílem se prohnal se ztrátou jednoho kola.

Téměř bez kapoty, ale s obrovským nadšením do cíle dojel KB System offroad team. Oba jeho vozy braly zlato, speciál nad dva litry V Dobřanech dokonce poosmé. Žádný z týmů se nemůže v historii 24hodinovky pochlubil podobným úspěchem. Letos zvládl 111 kol, tedy 777 kilometrů. Stříbro putovalo do Offroad centra Jase, které předvádělo parádní souboje s Wogo teamem do té doby, dokud Wogo při pomoci menšímu vozu KB Systemu neuvízl v bahně a závod pro něj skončil. Stalo se tak v neděli dopoledne. Jase jelo skvělou jízdu a stříbro si plně zasloužilo.

Favorit mezi speciály do dvou litrů Autocentrum Luňák nečekaně odpadl krátce před sobotní půlnocí. Stopku bílé Suzuki Buggy vystavila závada na elektřině. Ze sedmi účastníků této kategorie urvali bronz Kaskadéři. Historický úspěch zpečetili 69 koly. Stříbro slavila vitara Wings teamu a zlato zmiňovaný KB System offroad team.
West Bohemia racing si na podium přišel pro vítězný pohár v kategorii Amatér. Největší boje svedl v brzkých ranních hodinách s arem Manyjak Jurda teamu. Ten skončil třetí, stříbro vybojoval JK-Racing s Ladou Nivou, který soustředěnou jízdou a úspěšnými opravami v depu získal jednokolový náskok s 54 zápisy časomírou. West Bohemia racing jich zvládl 60.
Všechny výsledky:

O seriálu OffROAD Maraton
Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjela svůj 21. ročník.
OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Devatenáct let se na tratích prohání auta, 16 let motorkáři se čtyřkolkáři a 12 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.
 
PR
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447