<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Pomyslný start desáté hokejové rychlostní zkoušky je tady.

(25.1. 2018)
Do startu X. Agrotec Rally Ice Tour 2018 zbývají hodiny
Již jen několik desítek hodin dělí příznivce i samotné aktéry letošní Rally Ice Tour od pomyslného startu desáté rychlostní zkoušky. Ten totiž proběhne už tuto sobotu, tedy 27. ledna 2018, v 17:00 hodin na zlínském zimním stadionu Luďka Čajky. Na jeho ledové ploše se můžete těšit nejen na tradiční hokejový výběr rallyových specialistů z Moravy a Čech, ale tentokrát se do akce zapojí také slavná jména (nejen) zlínského ligového hokeje.
Na koho se letos tedy můžeme společně těšit? V modrých barvách domácích Moravanů se představí např. ostřílení soutěžáci jako Roman Kresta, Jan Jelínek, Miroslav Jakeš, Igor Norek, Lumír Firla, Ladislav Kučera, Martin Tureček či tradiční slovenský účastník Peter Gavlák. Na postu obránce moravské svatyně se pak vystřídají Radim Orava s Martinem Vopatřilem.
V brance červených, tedy českých zástupců, se tradičně představí Miloslav Jirsa. Hned první pětka sestavy hostí je pak nabita zvučnými jmény – Tomáš Pochop, Michal Ernst a Štěpán Vojtěch se objeví v útoku, zatímco obranu budou mít na starosti příbramští Josef Peták s Jiřím Bryndou. Pomyslné kapitánské céčko bude mít na dresu Petr Černohorský, společně s ním se v obraně představí úřadující vicemistr ČR v rally Petr Uhel. Rychlé dvoukolkáře z Čech budou zastupovat Petr Brynda, Václav Dunovský či otec a syn Stejskalovi. Své zastoupení bude mít i kategorie WRC v podobě Karla Trněného.
 
 
Většina z výše jmenovaných se představí i v závěrečné exhibiční dvacetiminutovce proti hokejovým legendám. S kým tedy budou moci změřit své síly? V brance své umění předvede Martin Altrichter, který byl osobně u zlínského titulu v roce 2004, chybět samozřejmě nebude ani ‘kluk z plakátu’ letošní Rally Ice Tour a miláček zlínského hokejového publika Petr Leška. Zdeněk Okál se sice tentokrát do bruslí neobuje, ale chybět nebude na autogramiádě. Mezi ty, kteří se nezapomenutelně zapsali do srdcí několika generací domácích příznivců patří rovněž Miroslav Okál a Jaroslav Balaštík. Sestavu hvězd doplní Josef Štraub, Miroslav Blaťák, Jan Krajíček, Martin Kotásek, Tomáš Němčický, Pavel Rajnoha a hostující Marek Černošek.
Kromě hokeje se však diváci mohou těšit i na tradičně pestrý doprovodný program pro celou rodinu. Mimo zmiňované autogramiády hokejových legend, která proběhne ve druhé třetině utkání, budou k vidění skutečné rallyové speciály, prezentace městské policie a záchranné služby, výstava fotografiíí Ondřeje Záruby z Rally Dakar či RC modely zlínského klubu ZedArt. Své řidičské umění si pak budete moci vyzkoušet na rally trenažéru.
Premiérově a hned dvakrát se v útrobách zimního stadionu Luďka Čajky odehraje při Rally Ice Tour take dobročinná dražba. V jedné se budou přítomní moci ucházet o svezení na ‘horké’ sedačce navigátora v soutěžním voze, konkrétně pak Renaultu Clio, Opelu Adam R2 a konečně Subaru Impreza WRC vsetínského Silvestra Mikuláštíka. „Na podporu jednoho z oddaných fanoušků zlínského hokejového klubu Dominika Kráčaly, který je upoután na invalidní vozík, a přesto téměř nevynechá žádný zápas Beranů, budeme v průběhu zápasu dražit exkluzivní edici tří obrazů.
Ty vznikly při tvorbě plakátů a jsou na nich portréty hokejistů Zdeňka Okála, Petra Lešky a závodníka Romana Kresty, včetně otisku jejich dlaní a originálních podpisů,“ doplňuje informaci o druhé dražbě hlavní organizátor Vladimír Barvík. Dodejme, že tvůrcem letošního oficiálního plakátu X. Agrotec Rally Ice Tour je fotograf Zdeněk Žilinský, který spolupracoval i s týmem Škoda Motorsport. Chybět nebude ani obvyklá tombola, kde bude hlavní cenou svezení v soutěžním Mitsubishi Lancer právě s Vladimírem Barvíkem.
Před samotným zápasem, který začíná v 17:00 hodin, předají pořadatelé z rukou Petra Lešky, herce Josefa Poláška a radní Zlínského kraje, paní Michaely Blahové, poukazy s finančním darem vybraným subjektům. Prvním z nich je Veronika Fojtíková, která se léčí po těžkém úrazu páteře a je upoutána na invalidní vozík. Dále udělají pořadatelé radost Anetě Kráčalíkové, která obdrží příspěvek na zakoupení speciálního invalidního vozíku. Vzhledem k dobrým výsledkům a šanci zabojovat o medaile na nadcházející paralympiádě, dostanou finanční podporu i nevidomí lyžaři Tadeáš Kříž a Anna Kulíšková.
Přijďte se tedy společně s jezdci rally a hokejovými legendami v tuto sobotu od sedmnácté hodiny do Zlína nejen dobře pobavit, ale třeba i přispět na dobrou věc. Vstup na akci je zdarma, pouze zájemci o losování tomboly si mohou zakoupit za symbolickou cenu 10,- Kč slosovatelný kupón. Jeho součástí jsou soupisky všech účastníků, ale rovněž i podpisové strany a další informace o akci i jejich účastnících. Jste srdečně zváni!
PR
 
 
SOUPISKA LEGEND ZLÍNSKÉHO HOKEJE
Brankář : 93 Martin Altrichter
 
Útočníci : 96 Jaroslav Balaštík
19 Petr Leška
60 Miroslav Okál
10 Josef Štraub
24 Martin Kotásek:
67 Tomáš Němčický
 
Obránci : 14 Jan Krajíček
44 Miroslav Blaťák
4 Marek Černošek
22 Pavel Rajnoha
 
Soupisky týmů Moravy a Čech
Tým Morava :
 
Brankáři: 44 Orava Radim,Vopatřil Martin
 
16 Kresta Roman,96 Hejtmánek Jan,55 Jelínek Jan,12 Kneifel Milan,69 Houšť Jan
 
33 Kouřil Martin, 20 Gavlák Peter, 10 Kučera Ladislav, 19 Šivic Pavel, 41 Mechl Viktor
 
36 Jakeš Miroslav, 7 Norek Igor, 15 Firla Lumír, 11 Mikulaštík Silvestr, 17 Horáček Michal
 
25 Prášil Pavel, 3 Tureček Martin, 32 Chytka Viktor ,4 Sovják Leoš, 8 Kříž Ladislav
 
Tým Čechy :
 
Brankář : 44 Jirsa Miloslav
 
7 Pochop Tomáš, 20 Ernst Michal, 12 Vojtěch Štěpán, 8 Peták Josef, 17 Brynda Jiří
 
19 Brynda Petr, 11 Dunovský Václav, 33 Hůla Aleš, 41 Černohorský Petr, 25 Uhel Petr
 
10 Stejskal Václav Jr., 96 Stejskal Václav Sr., 3 Hloušek Jan, 4 Matějka Jaroslav, 16 Hůla Radek
 
55 Votava Libor, 69 Trněný Karel
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447