<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Zářiový The Most Truck Festival v Mostě představí Tatry z Dakaru !

(22.1. 2018)
The Most Truck Festival představí Tatry z Dakaru týmu Buggyra
Tatry roudnického týmu Buggyra, s nimiž zkušený jezdec Martin Kolomý i nováček Martin Šoltys v těchto dnech zdolávají velmi náročné etapy proslulé soutěže Rally Dakar, si zblízka prohlédnou diváci The Most Truck Festival. Přehlídka bude už podruhé součástí nejprestižnějšího podniku mosteckého autodromu, evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix ve dnech 1. a 2. září.
Loňská premiéra festivalu se setkala s velmi kladným ohlasem nejen u dopravních a spedičních firem a milovníků kamionů, program zaujal i běžné návštěvníky závodního víkendu. „Věříme, že obohacený a pestřejší program přitáhne letos ještě více účastníků i diváků. Možnost prohlédnout si zblízka a detailně - a to včetně interiéru kabiny – obě Tatry, jež se právě prokousávají jihoamerickým kontinentem z Peru přes Bolívii do Argentiny, je jistě zajímavým lákadlem,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.
Pořadatelé zůstanou u osvědčeného modelu z letošní premiéry, kdy pro potřeby festivalu vyčlení speciální plochy. Trucker zónu, show/fun zónu a prezentační zónu, chybět nebude ani slavnostní defilé kamionů po závodní dráze okruhu. „O zájmu o festival mezi řidiči kamionů, šéfy dopravních a spedičních firem a dalšími nadšenci, kteří svůj život spojili s mnohatunovými kolosy, svědčí skutečnost, že už nyní, tedy necelých osm měsíců před jeho vypuknutím, máme na 20 závazných přihlášek,“ upřesnil Krafek. Více informací o festivalu zde.
 
 
 
 
Jubilejní 40. ročník dakarské rally odstartoval z Limy 6. ledna, cílem závodníci projedou 20. ledna v Córdobě. Ve všech kategoriích, tedy automobilech, motocyklech, čtyřkolkách a kamionech se letos do soutěže přihlásilo 21 českých jezdců či posádek, a to včetně dvou žen. V současné době jich pokračuje 15. Mezi vyřazenými kvůli havárii či technickým potížím je i Aleš Loprais, synovec šestinásobného vítěze rally v kategorii kamionů Karla Lopraise.
Martin Kolomý z týmu Buggyra měl velké problémy ve třetí etapě, kdy nabral velkou časovou ztrátu. Nyní předvádí z 13. místa stíhací jízdu, do top desítky mu však chybějí dvě hodiny. Jeho kolega Martin Šoltys drží mezi kamiony celkové 11. místo. Nejlepším českým pilotem kamionu je zatím Martin Macík na Liazu, se svou posádkou se posunul už na třetí, tedy bronzovou příčku.
Tým Buggyra nemůže pochopitelně chybět ani na Czech Truck Prix. Obhajuje dvojnásobný titul z loňského ročníku evropského šampionátu okruhových tahačů (ETRC). Úřadujícím mistrem Evropy je jednička týmu Adam Lacko, spolu s dvojnásobným šampionem této divácky atraktivní soutěže Davidem Vršeckým završili veleúspěšnou sezonu i jako nejlepší tým startovního pole.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447