<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Do zázemí týmu Buggyra dorazil i sám Čagin !

(15.1. 2018)
Kolomému se dostalo poděkování od legendárního Čagina
Tým Tatra Buggyra Racing včera dorazil do hlavního města Bolívie, kde je přivítaly mraky nadšených diváků. Během volného dne se pak snažili načerpat síly do dalších bojů. Do zázemí týmu během dne dorazila s vděkem i početná skupina z ruského Kamazu.
„Musím říct, že i když jsme přijeli za tmy, tak atmosféra v La Paz byla opravdu vynikající. Dostala i našeho kolegu Jirku Kolbabu, který toho zažil na cestách již hodně, ale z tohoto byl naprosto v „tranzu“,“ komentoval příjezd manažer týmu Jan Kalivoda. „Volný den dnes nebyl tak úplně volný. Kluci pracovali na autech, aby byla připravená na druhou část letos opravdu náročného Dakaru. Jiní pak využili možnost regenerace a vyrazili na místní lanovku, aby si město prohlédli z výšky. Honza Pernica měl zase plné ruce práce s napravováním rozbitých těl všech posádek,“ popisoval Kalivoda.
Martin Kolomý využil volný den k regeneraci a nabrání sil do druhé poloviny závodu. „První týden byl opravdu hodně náročný, takže volný den už přišel vhod. Snažím se teď odpočívat, protože druhá půlka nebude o nic jednoduší a my se budeme snažit probojovat pořadím co nejvýš to půjde. To bude stát hodně sil,“ řekl odhodlaný Kolomý.
 

Dakarský nováček Martin Šoltys se snaží aklimatizovat na vysokou nadmořskou výšku. „Včera to bylo opravdové utrpení, jsem rád, že už je to za mnou. Dnes už je to o něco lepší, ale stále to není stoprocentní. Snad se to do zítra zlepší a my budeme moci jet na plný plyn. Snažím se abych načerpal co nejvíce sil, ale především si tělo musí zvyknout, že se pohybuje v nadmořské výšce okolo 5 000 metrů nad mořem,“ uvedl Šoltys.
Svůj sen si vychutnávají naplno členové posádky „Adria“. „Spokojenost je obrovská. Máme strašnou výhodu, že jsme v týmu Tatra Buggyra a máme jejich obrovskou technickou podporu, takže jak kolektiv, tak i mechanici fungují suprově,“ vysekl poklonu roudnické stáji Filip Škrobánek. „Z Peru jsme se nyní přesunuli do Bolívie, kde je pro nás příznivější terén, bláto a voda co nám sedí více. Snad takovéto počasí vydrží co nejdéle ať se nám krásně jede,“ dodal Škrobánek, který se za volantem Tatry střídá s Pavlem Vrňákem.
Během dne dorazila do zázemí týmu TATRA Buggyra Racing početná skupina „kamazáků“ v čele s několikanásobným dakarským vítězem Vladimirem Čaginem. „Kluci mi přišli poděkovat za to, že jsem jim v páté etapě pomohl a vytáhl je z duny. Nevím, pro mě to nic zázračného nebylo a asi by to udělal každý. Ale bylo to pěkné gesto, které mě potěšilo. Od Nikolaeva jsme dokonce dostali modely Kamazů jako dárek,“ řekl překvapený Kolomý.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447