<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Carlos Sainz se ujímá vedení na Dakaru 2018..

(14.1. 2018)
Sainz vítězí v etapě do Uyuni a přebírá vedení Dakaru
7. ETAPA LA PAZ - UYUNI
Po odpočinkovém dni v La Paz se posádky vydaly na jednu z nejnáročnějších jízd celé Rallye Dakar: první 425 km dlouhý úsek maratonské etapy, v níž se musí dva dny obejít bez servisu. Dřívější vítěz Dakaru Carlos Sainz nyní zaujímá vedoucí postavení v celkovém pořadí s více než hodinovým náskokem poté, co jeho týmového kolegu Stéphana Peterhansela postihl problém a dosud vedoucí posádka tak klesla na třetí místo v celkovém pořadí. Zítra budou pokračovat v soutěži všechny tři posádky týmu Peugeot Total, které se vydaly do 7. etapy. Veškeré nezbytné mechanické práce uskuteční přes noc v bivaku v Uyuni vlastními silami.
• Carlos Sainz a Lucas Cruz si připsali letos už druhé vítězství pro PEUGEOT v etapě a posunuli se na celkově vedoucí místo. Jsou tak třetí ze čtyř posádek PEUGEOTu, které se to v určité fázi soutěže podařilo. Španělé neměli žádné problémy. Do cíle etapy dojeli s rezervou 12 minut a vedou s náskokem 1 h 11 min 29 s.
• Pro Stéphana Peterhansela a Jeana-Paula Cottreta problém začal při předjíždění motocyklu na kilometru 186. V prachu nezahlédli kámen, zlomili tlumič a trojúhelník zavěšení, takže museli zastavit. S pomocí posádky Cyril Despres/David Castera byli schopni znovu vyjet po hodině a 45 minutách. Navzdory dlouhému zdržení jsou nadále mezi třemi nejlepšími a jen devět minut je dělí od druhého místa.
• Despres/Castera dnes dokonale zapůsobili v úloze „strážných andělů“ a pomohli svým týmovým kolegům. Posádce, která zůstala stát na trati, pomohli opravit její PEUGEOT 3008DKR Maxi, čímž sami ztratili víc času, ale umožnili, aby „Mr. Dakar“ pokračoval v soutěži.
 
 
KLASIFIKACE V 7. ETAPĚ:
1. Carlos Sainz (ESP)/Lucas Cruz (ESP), PEUGEOT 3008 DKR Maxi, 4 h 49 min 26 s
2. Giniel de Villiers (ZAF)/Dirk von Zitzewitz (ZAF), Toyota 4WD, +12 min 5 s
3. Nasser Al Attiyah (QAT)/Matthieu Baumel (FRA), Toyota 4WD, +14 min 19 s
4. Jakub Przygonski (POL)/Tom Colsoul (BEL), Mini 4WD, +20 min 56 s
5. Martin Prokop (CZE)/Jan Tománek (CZE), Ford 4WD, +23 min 57 s
6. Lucio Alvarez (ARG)/Robert Howie (ZAF), Toyota 4WD, +28 min 49 s
 
7. Bernhard Ten Brinke (NED)/Michel Perin (FRA), Toyota 4WD, +31 min 33 s
8. Sheikh Khalid Al Qassimi (ARE)/Xavier Panseri (FRA), Peugeot 3008DKR, +39 min 30 s
9. Boris Garafulic (CHL)/Felipe Palmeiro (PRT), Mini 4WD, +54 min 42 s
10. Peter Van Merksteijn (NED)/Maciej Marton (POL), Toyota 4WD, +57 min 21 s
20. Stéphane Peterhansel (FRA)/J.-P. Cottret (FRA), PEUGEOT 3008DKR Maxi, +1 h 47 min 56 s
34. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA), PEUGEOT 3008DKR Maxi, +3h 44 min 44s
 
 
 
KLASIFIKACE PO 7. ETAPĚ:
1. Carlos Sainz (ESP)/Lucas Cruz (ESP), PEUGEOT 3008 DKR Maxi, 21 h 41 min 38 s
2. Nasser Al Attiyah (QAT)/Matthieu Baumel (FRA), Toyota 4WD, +1 h 11 min 29 s
3. Stéphane Peterhansel (FRA)/J.-P. Cottret (FRA), PEUGEOT 3008DKR Maxi, +1 h 20 min 46 s
4. Giniel de Villiers (ZAF)/Dirk von Zitzewitz (ZAF), Toyota 4WD, +1 h 20 min 54 s
5. Bernhard Ten Brinke (NLD)/Michel Perin (FRA), Toyota 4WD, +1 h 25 min 04 s
6. Jakub Przygonski (POL)/Tom Colsoul (BEL), Mini 4WD, +2 h 19 min 02 s
7. Martin Prokop (CZE)/Jan Tománek (CZE), Ford 4WD, +2 h 22 min 39 s
8. Sheikh Khalid Al Qassimi (ARE)/Xavier Panseri (FRA), Peugeot 3008DKR, +2 h 41 min 26 s
9. Peter Van Merksteijn (NED)/Maciej Marton (POL), Toyota 4WD, +4 h 23 min 35 s
10. Lucio Alvarez (ARG)/Robert Howie (ZAF), Toyota 4WD, +5 h 14 min 16 s
40. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA), PEUGEOT 3008DKR Maxi, +44 h 52min 20 s
CITACE:
Bruno Famin, ředitel divize Peugeot Sport, Team Manager PEUGEOT Total
„Říkali jsme, že na tomto Dakaru se toho může ještě hodně přihodit. A dnešní etapa to potvrdila! Je velká škoda, že Stéphane a Jean-Paul ztratili asi 2 hodiny, ale jsme si jistí, že závod nabere ještě nejeden obrat, než posádky dojedou do cíle. Jsme teď 1. a 3., ale Dakar ještě není ani v polovině. Naše strategie zůstává stejná: zvládat postupně den za dnem až do konce.“
Carlos Sainz (PEUGEOT 3008DKR Maxi č. 303)
1. v 7. etapě/1. v celkovém pořadí
„Bylo to celkově hodně náročné. Na začátku to bylo těžké tím, že jsme hodně jezdili v terénu, pak to bylo o něco snazší a naštěstí jsme tam neměli žádné problémy. O tom, že jsem v čele žebříčku, nepřemýšlím. Je to v této chvíli pouze otázka přežití a ještě zbývá dlouhá cesta. Věci se teď samozřejmě poněkud změnily, my však musíme zůstat koncentrovaní a řešit věci den po dni.“
Stéphane Peterhansel (PEUGEOT 3008DKR Maxi č. 300)
20. v 7. etapě/3. v celkovém pořadí
„Trochu jsem vyjel z trati, nejsem si jistý proč, a vůbec jsem si toho kamene nevšimnul. Prostě jsem ucítil náraz. Zničilo to celou záď vozu: tlumiče, zavěšení, převody, spoustu věcí. Ještě pořád toho musíme v noci hodně udělat: automobil není to, co byl. Vzali jsme některé díly z Cyrilova a Davidova vozu a oni pak zůstali na místě: pracovali jsme na tom asi 1 h 50 min. Neutrpěli jsme žádnou fyzickou újmu a cítíme se dobře, ale zasáhlo to naši psychiku. Ale stále se usmívám: moje kariéra zde konec konců není v sázce.“
VÍTE, ŽE?
Když Peugeot v roce 2016 vyhrál s posádkou Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret a vozem 2008 DKR, bylo to první vítězství vozu s pohonem dvou kol na Dakaru od roku 2000, přičemž model 2008 DKR byl rovněž prvním vozem s pohonem dvou kol, který Peugeot na soutěž přivezl.
PŘÍŠTÍ UDÁLOSTI
8. etapa (neděle 14. ledna): Uyuni - Tupiza. Z 584 km bude 498 km měřených úseků.
Součástí druhé části maratonské etapy, z Uyuni do Tupizy, bude druhý nejdelší měřený úsek v délce 498 km. Je pravděpodobné, že bude také jedním z nejobtížnějších. Posádky budou muset překonat náročné písečné duny ve výšce 3500 m n. m.
 
 
Jsme také na Twitteru: www.twitter.com/peugeotsport
TV záběry a další obsah od Red Bull TV z Red Bull Content Pool:
www.redbullcontentpool.com/teampeugeottotal ; www.redbull.com/dakar 
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447