<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Sébastien Loeb se kromě Dakaru vrací do WRC.

(5.1. 2018)
Sébastien Loeb se vrací do WRC
Legendární francouzský závodník Sébastien Loeb, devítinásobný mistr světa, se v sezoně 2018 vrátí do WRC, k Citroënu.

Loeb získal devět titulů za sebou v letech 2004-2012. Zúčastní se tří kol roku 2018, bude řídit vůz C3. Pojede na štěrku v Mexiku (8.-11. března), na asfaltu na Korsice (5.-8. dubna a na smíšeném povrchu ve Španělsku (25.-28. října).
Spolujezdcem francouzského závodníka bude Daniel Elena, který na těchto třech závodních víkendech v Citroënu nahradí Craiga Breena v týmu Total Abu Dhabí. Ve zbývajících deseti kolech pojede Breen vedle Krise Meeka, který bude startovat do všech třinácti rallye.
O Loebově návratu se začalo spekulovat, když v srpnu testoval vůz C3 na asfaltu, potom o šest týdnu později se chopil volantu na štěrku. Přiznal, že to bylo tak velké lákadlo, že nedokázal odolat.
Než Loeb v roce 2012 přestal s pravidelnou účastí ve WRC, vyhrál 78 závodů. Od té doby se sporadicky účastnil závodů, naposledy to bylo v roce 2015 v Rallye Monte-Carlo. Potom se soustředil na rallycross a cross-country rallye s vozem Peugeot.
Osmkrát vyhrál ve Španělsku, šestkrát v Mexiku a čtyřikrát na Korsice

„Všichni měli radost po testech, které se konaly letos, hlavně já, a účast v těchto třech kolech byl logický další krok.”
„Nemám žádné velké očekávání, proste si to chci užít. Myslel si, že má smysl zúčastnit se francouzského kola, zvlášť proto, že jsem vždycky moc rád závodil na asfaltu, i když neznám současné uspořádání Tour de Corse.”
 


„Také Španělsko se zdálo být jako dobrá možnost. A i když předpokládám, že to bude pořádně těžké vzhledem k tomu, kolik času uplynulo od doby, kdy jsem tam naposledy závodil, chtěl jsem také závodit na štěrku.”
„Zvolili jsme Mexiko, protože mám na závodění v Mexiku pěkné vzpomínky a ta trať se moc nezměnila od doby, kdy jsem se účastnil šampionátu,” řekl Loeb.
Yves Matton, ředitel Citroën Racing, řekl, ho testy přesvědčily o tom, že třiačtyřicetiletý Loeb ještě neztratil kontakt.

„Mám radost z toho, že bude další kapitola ve skvělé historii, kterou má Sébastien Loeb společnou s Citroënem. Nemohl se do WRC vrátit s nikým jiným než s námi!”
„Seb během testů potvrdil, že neztratil nic ze své rychlosti a schopností, i když mu určitě bude chybět znalost etap a času ve voze ve srovnání se stále tvrdší konkurencí,” řekl Matton.
Zdroj: WRC Media Service
a Motormix.cz 
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447