<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

OffROAD Maraton Vřesová je minulostí.

(26.10. 2017)
OffROAD Maraton Vřesová:
Po slunci přišel déšť, který potrápil automobilové posádky
Vřesová 23. října 2017 (okr. Sokolov) – Sedmý díl OffROAD Maratonu se odjel uplynulou sobotu 21. října na důlní haldě ve Vřesové na Sokolovsku. Čtyřkoláři a motorkáři letos naposledy závodili tři hodiny, auta pět hodin. Místní trať stejně jako loni přinesla ideální počasí pro parádní závodění. Cílem jako první profičel motorkář Petr Trávníček a čtyřkolkář Juraj Varga. Auta ovládl Selm Morava racing s buginou.

Na offroadové závodění se ve Vřesové jako první chystali čtyřkolkáři. Na trať se postavili ještě za šera, ale už při zaváděcím kole se pořádně rozednilo a jezdci ve dvou stopách se mohli naplno vydat do tříhodinného klání. Trať měřila 4,5 kilometru a oproti loňskému ročníku byla ochuzena o výjezdy a sjezdy dobře viditelné z depa. Kus členité trati ale přibylo v níže položené části lemované stromy.

Předchozí klání v drnovické pískovně trochu provětralo výsledky a letos poprvé z pozice absolutní jedničky startoval Ondřej Fišar z Quadu Nová Paka. Na závodění se těšil, ale problémy se strojem ho nakonec odsunuly na 7. místo celkově. Technika zklamala také dakarského závodníka Zdeňka Tůmu z Barth racing, který odstoupil po necelých dvou hodinách. Zato slovenský jezdec Juraj Varga z Varga Motorsports jel bez problémů. Brzy se dostal na špici a vedení už nepustil. Jako jediný najel 34 kol. O kolo méně měli další dva jezdci v pořadí. Radek Porš (Quadpoint Racing team – CZ Auto) skončil druhý a Martin Miřejovský z Teamu Max II třetí. Miřejovský se trochu pral se svým strojem a byl nakonec rád za bronz.
 
 
A v cíli kladně ocenil výkony soupeřů. Skvělý výsledek předvedl Jan Zderčík mladší, nejrychlejší závodník z pohárové třídy na pátém místě celkově. Za ním skončil nejlepší veterán Martin Kuchař z Enduro Teamu Velká. Rychlá trať nahrávala spíše sportovním strojům, nicméně do první desítky se propracoval také Michal Vágner z týmu Čtyřkolky Tišnov, první mezi mistrovskými 4x4.

Motorkáři se na startovní rošt chystali před 11. hodinou. Zpoza mraků prosvítalo slunce, které jen potvrdilo ideální podmínky na maratonskou tříhodinovku. Na start po pádu v Drnovicích chyběl Lubomír Vojkůvka, kterého naražená žebra zatím nepustila do závodní stopy. Petr Trávníček (Moto Trávníček – Kovoděl Janča) tak věděl, že pokud ho neopustí forma ani výkon stroje, upevní svoji pozici na čele absolutního pořadí. A tak se také stalo. V cíli nasčítal 37 kol a o kolo za sebou nechal všechny soupeře. Jeho největší rival Tomáš Coubal z JM Motors nebyl v ideální fyzické formě, ale i tak dosáhl na stříbro. V samém závěru se na třetí pozici absolutně dostal Karel Brabec z Motokrosu na Cechu, který o 12 sekund porazil Martina Prokeše - vítěze mistrovské třídy E1.
Letošní čtvrté prvenství v kategorii slavil pátý Miroslav Pavlík z Enduro teamu Velká. Nejrychlejší pohárovou motorku dovezl do cíle Filip Boháč z TJ Sokol Krásné Pole. Během hodinového soupeření starších juniorů byl nejlepší Kimi Skřivan z Kdyně.
 

Auta vystartovala ve čtyři hodiny odpoledne do svojí poslední pětihodinovky. Počasí bylo zpočátku příjemné, ale už po hodině začaly padat první kapky a s blížícím se večerem přišly vydatnější přeháňky.
Tisková zpráva
Střídající proudy vody byly pro některé posádky požehnáním, pro jiné ale „pohromou“. Podle obutých pneumatik, jízdních vlastností vozů a umu řidičů se trochu začalo proměňovat pořadí.

Mezi speciály do dvou litrů bylo právě bahno „kámenem úrazu“ pro OM Racing. Jeho kola nejsou vhodná do takového terénu a když se spustil vydatný déšť, okruh jim trval dvojnásobnou dobu než obvykle. Přesto tým se suzuki jimny vybojoval 2. místo v kategorii za 33 kol. O jedno kolo porazil třetí KB System offroad team se suzuki samurai a startovním číslem 171. Soupeření v kategorii bylo doménou Autocentra Luňák, kteří v blátě prostě umí. A i když mu Vřesová dala pořádně zabrat, cítil maximální spokojenost.
 

Speciály nad dva litry dovedl do cíle Wings team s Broučkem. Modří vyměnili motor a obuli na mokro. Předvídavost blátivého závodu se vyplatila a přinesla zlato v kategorii. Wogo team na největší pohár ztratil pouhé kolo. To chybělo také Offroad centru Jase na bronz.
Bahno ztížilo cestu za lepším výsledkem třetímu Quadservisu Špak – Papá buggy teamu. „Klouzalo to a klouzalo,“ řekl Dušan Padevět. Na prvních dvou příčkách se honili Andy Motors Racing team a Selm Morava Racing. Souboj Polarisu a Can-Amu nakonec dopadlo lépe pro stroj původem z Kanady. Selm Morava Racing porazil polaris Andy motors o jedno kolo a letos poprvé si splnil sen o zlatu.
Všechny výsledky najdete na www.offroadmaraton.cz, včetně podrobnější reportáže (během 23.10.).
Dotazy či doplnění směřujte na Liběnu Novou, nova@offroadmaraton.cz, telefon 602 214 888.
Fota ke stažení (v průběhu 23.10.), Zdroj: Jiří Jonáš, Offroadmaraton.cz. Přímý odkaz do prohlížeče: ftp://24hoursagencyczoffroadmaraton:24hoursagency@146.255.27.1 Podrobněji: host: 146.255.27.1, user: 24hoursagencyczoffroadmaraton, heslo: 24hoursagency
Finálový závod se jede 11. listopadu v Ředhošti v okrese Litoměřice.
 
 

O seriálu OffROAD Maraton
Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin. Vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjela svůj 20. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Celých 18 let se na tratích prohání auta, 15 let motorkáři se čtyřkolkáři a 11 let děti a junioři.
 
Více na Offroadmaraton.cz, Facebook.com/Offroadmaraton.cz.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447