<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Vydařená tečka v Humpolci.

(20.10. 2017)
Vydařená tečka za autokrosovou sezónou
Velmi vydařenou tečkou za letošní autokrosovou sezónou bylo Bernard Cup Setkání mistrů v Humpolci. Ve SLAVIA POJIŠŤOVNA AUTOKROS ARENĚ se za nádherného počasí odehrávaly úžasné souboje ve všech devíti kategoriích. Tu nejprestižnější – SuperBuggy – ovládl osminásobný evropský šampión Bernd Stubbe, následován Vítem Nosálkem a Romanem Keřkou.
Vynikající podívanou za krásného počasí nabídli početným divákům autokrosaři coby tečku za letošní sezónou. Stalo se tak v humpolecké SLAVIA POJIŠŤOVNA AUTOKROS ARENĚ při tradičním Bernard Cup Setkání mistrů. Vítězem divize TouringAutocross se stal Aleš Fučík. „Počasí vyšlo úplně na jedničku. Také trať byla připravená perfektně, takže velké díky pořadatelům. Já po vyhraném měřáku dojel obě rozjížďky druhý. Vždy po startu jsem odjel třetí a po soubojích s Honzou Brožkem si o příčku polepšil. Starty mi nevycházely podle představ, protože jsme už testovali novou převodovku pro rallycross.
Po finálovém startu jsem zaujal druhou pozici a po atacích na Michala Jančíka se mi ho povedlo v předposledním kole podjet v zatáčce za cílem. Vítězství je pro mě nejkrásnějším rozloučením s autokrosem. Letos ještě plánuji Setkání mistrů v Sosnové. Zde už ale, dle toho co nám dovolí časové možnosti, bude auto částečně připravené pro rallycross,“ informuje o svých dalších motoristických plánech letošní evropský šampión.
 
 
Nejen domácí jezdci však dorazili do Humpolce. Ty zahraniční zastupovala například nizozemská závodnice Chantal Van Der Putten, která vybojovala bronz mezi juniory. „Chtěla jsem se ještě na závěr sezóny svézt a byla jsem pozvána českými přáteli. Humpolecká trať byla překrásná. Více než jsem čekala. Pořadatelé odvedli skvělou práci. Zpočátku mně trápily drobné technické problémy. Ty se však povedlo vyřešit a já si závod užívala. S výsledkem jsem náramně spokojená. Byla to krásná tečka za letošní sezónou.
Příští rok se opět ukážu na obou českých Evropách v Nové Pace a Přerově. Jako test před sezónou plánujeme start v Humpolci na českém mistrovství. Závěrem chci veřejně pogratulovat Vítu Nosálkovi ke druhému místu v SuperBuggy. Přes potíže, které ho letos provází, to zvládá bravurně. Má můj velký obdiv. On i jeho tým jsou hrozně fajn lidé.“
Spokojenost netají ani předseda pořádajícího AMK Zálesí Josef Špaček. „Děkuji všem reklamním partnerům, pořadatelům, divákům i jezdcům. Závod i celá sezóna se povedly. Těší mě také, že se u nás líbilo Berndovi Stubbemu. Pokud bude mít k dispozici auto, přislíbil účast i příští rok. Jsem maximálně spokojen.“
 
 
Vlastimil Resl
AMK Humpolec
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447