<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Adam Lacko s Davidem Vršeckým po roční odmlce opět ovládli truckerský Pohár konstruktérů !!

(9.10. 2017)
Buggyra slaví mistrovské double!
Nový mistr Evropy Adam Lacko dnes spolu s Davidem Vršeckým po roční odmlce opět ovládli Pohár konstruktérů a přidali tak do sbírky týmu BUGGYRA již jedenáctý titul! Adam Lacko, který na svůj premiérový titul v truck racingu čekal 14 let se nakonec dočkal až v kabině BUGGYRY. Jednalo se o triumf z kategorie suverénních, když v průběhu sezóny Adam dosáhl na devatenáct pódiových umístění. Zařadil se tak po bok Gerda Körbera, Markuse Bösigera a Davida Vršeckého, které BUGGYRA dovezla k nejvyšším evropským metám.
 
NEDĚLE
Super pole
Nový evropský šampion Adam Lacko zajel v nedělní kvalifikaci druhý nejrychlejší čas a do závodu tak odstartoval z první řady. „Už jedu v klidu, a užívám si to. Pět setinek vteřiny od pole position zamrzí, ale i tak první řada je fajn,“ řekl Lacko.
David Vršecký se po úvodním kole superpole držel na třetí pozici, nakonec si ale pátým nejrychlejším časem zajistil start ze třetí řady. „Ve druhém kole jsem zkusil ještě zariskovat, ale nepovedlo se. Nevadí, těším se na závod,“ komentoval kvalifikaci Vršecký.
Třetí závod
Adam Lacko do předposledního závodu startoval z první řady. Nad jeho síly byli pouze Kiss s Hahnem a Adam si tak dojel pro devatenácté podiové umístění v této sezoně. „Na startu jsem se zkoušel dostat před Kisse, ale nevyšlo to. Pak už jsem to nehrotil a držel se strategie: hlavně v klidu dojet,“ uvedl k předposlední jízdě Lacko.
David Vršecký dokončil třetí závod víkendu na páté pozici. „Chvíli po startu jsem se přetahoval o páté místo se Steffi, ale nakonec mi přišlo zbytečné riskovat, tak jsem ji nechal. Náš cíl je splněn, titul mistra Evropy v týmech je náš,“ řekl po konci závodu Vršecký, který svým ziskem 150 bodů, přispěl významným dílem k zisku Poháru konstruktérů.
 
 
Čtvrtý závod
Závěrečnou jízdu letošní sezony dokončil nový evropský mistr Adam Lacko na sedmé pozici, když hlavním cílem bylo v pořádku dorazit do cíle. „V půlce závodu mi začal vařit motor, přišlo mi zbytečné to trápit. Naše cíle jsou již splněny,“ řekl Lacko, který tuto sezonu zaznamenal celkem dvanáct vítězství!
Osmý muž celkového pořadí David Vršecký musel ze čtvrtého závodu nedobrovolně odstoupit, když mu po kontaktu s Němkou Halm praskla přední pneumatika. „Chápu, že je konec sezony a že někteří bojují ještě o umístění, ale takhle mi sestřelit mně teda přijde zbytečné,“ uvedl Vršecký.
Vítězstvím v týmové soutěži si tak tým Buggyra Racing připsal na své konto již jedenáctý titul. „Na začátku sezony byl náš prioritní cíl zisk Adamova titulu, což jsme splnili již v sobotu. Když se nám v průběhu sezony začalo dařit i v týmech, tak jsme si řekli, proč to nezkusit? Podařilo se a mám z toho velkou radost,“ hodnotil úspěšnou sezonu manažer týmu Jan Kalivoda. „Rozhodující faktory byly dva. Vynikající výsledky Adama a obrovské přispění Davida, i když to nebylo v plánu, tak se ve zbytku sezony zapojil na sto procent a s jeho přispěním slavíme mistrovský double,“ dodal radostně. 
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447