<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Skvělý výsledek pro Bonver Dakar Project.

(25.7. 2017)
BAJA ARAGON 2017 – Napínavá bitva do posledního okamžiku a skvělý výsledek pro Bonver Dakar Project Včera čekala na soutěžní posádky závěrečná etapa o délce 184 kilometrů. Na samotný start však musely urazit 93 kilometrů spojovačky, ve které přišla okolnost, která zásadně změnila průběh celého závodního dne. Začalo pršet.
Ve středním Španělsku evidentně neprší často, ale když prší, tak to stojí za to. Tady to možná nazvali lehkou přeháňkou, v našem měřítku to byla pořádná průtrž mrčen, která změnila prašný povrch na bahnitou klouzačku a z vyschlých řečišť udělala divácky atraktivní brody. Co však na trati zůstalo, byla spousta zatáček a velkých kamenů. Takže si umíte představit, že etapa rázem nabrala několik stupňů obtížnosti navíc. Ovšem nejen obtížnosti, ale také atraktivity, protože nikdo si nemohl být jistý svým výsledkem, dokud neprotnul cílový paprsek.
 
Hrdinou dne byl Tomáš Vrátný, který si připsal etapové vítězství. Zajistil si jej vyrovnaným výkonem bez jezdeckých chyb. Dobře věděl, že takto kluzký povrch nemilosrdně trestá jakýkoliv jen o trošku rychlejší nájezd do zatáčky, či nepřiměřené šlápnutí na brzdu. Oba členové jeho posádky: navigátor Jaro Miškolci a mechanik Petr Vojkovský po dojezdu do cíle svorně prohlásili, že Tomáš jel jako z partesu a odměnou mu byl etapový triumf.
V celkovém pořadí pak Tomáš dosáhl na skvělé bronzové umístění.
 
 
Jarda Valtr podal opět skvělý výkon a po celou dobu šlapal na paty celkově vedoucímu Martinovi Macíkovi, kterého po první třetině trasy dokonce vystřídal v etapovém vedení. Bohužel defekt, který přišel asi 35 km před cílem a následné zdržení při jeho opravě, kdy se posádce nedařilo na kluzkém povrchu zvednout jamalku, přinesla Jardovi sedmou etapovou pozici. Jarda však i přes etapovou ztrátu dokázal udržet celkově druhé místo.
Rafael Tibau po dojezdu do cíle řekl: "Mám za sebou sotva tři sta kilometrů v závodní tatře a na tak uklouzaném povrchu jsem nechtěl riskovat, že ji poškodím. Přizpůsobil jsem tomu svoje tempo a raději jsem se s autem seznamoval." Přes tato slova z toho byla krásná šestá pozice v etapě a celkové šesté místo.
Pavla Vrňáka a jeho posádku bohužel opět trápily technické potíže s řazením, které jej donutily na první průjezdní kontrole, tzv. CP definitivně z rallye odstoupit. I taková zkušenost k závodění patří a posádka ji přijala s velkou pokorou.
 
 
Celkové vystoupení týmu BONVER DAKAR PROJECT hodnotí Tomáš Vrátný takto: "Naše mise na Baja Aragon byla velmi úspěšná. Všichni jsme pracovali jako tým a svoji účast jsme ozdobili skvělým umístěním. Chci všem členům týmu poděkovat za práci, kterou při přípravě i během samotné rallye odvedli, jsem na ně hrdý. Velký dík patří také všem partnerům týmu. Všem fanouškům děkuji za podporu a chci také poblahopřát k celkovému vítězství Martinu Macíkovi."
 
Jaromír Martinec,
 
 
O týmu Bonver Dakar Project
Závodní tým Bonver Dakar Projekt vznikl v roce 2012. V rámci série BAJA RALLY se pravidelně umísťuje na prvních pozicích, nejlepším umístěním na Rallye DAKAR bylo 11. místo v roce 2016 a v Rallye Africa Eco Race 2. místo v roce 2017. Týmu šéfuje Tomáš Vrátný, majitel skupiny společností kolem ČSAD Ostrava a.s., která se zaměřuje na poskytování logistických služeb a služeb zaměřených na servis a péči o nákladní techniku. Do skupiny ČSAD Ostrava patří mj. společnosti ČSAD LOGISTIK Ostrava, NIKEY, KAR GROUP, ADIP nebo francouzský výrobce tlumičů DONNERE.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447