<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Závody tahačů opět přicházejí do Česka.

(17.8. 2017)
Vzrušení a zábava při závodech tahačů Czech Truck Prix na závodních pneumatikách Goodyear
Goodyear v Mostě přispěje k atmosféře ve Fan Village
Praha, 16. srpna 2017 – Závody tahačů opět přicházejí do České republiky. Diváci si zase budou moci užít napětí a vzrušení při závodech 5,5 tunových tahačů, které se budou po okruhu na pneumatikách Goodyear Truck Racing řítit rychlostí až 160 km/h. České kolo Mistrovství Evropy tahačů FIA 2017 se uskuteční od 1. do 3. září na okruhu v Mostě; Goodyear při něm nebude zastoupen jen na závodní dráze, bavit a informovat bude také v rámci doprovodného programu závodů v paddocku závodiště.
 
Letos jde v pořadí už o 13. sezónu, během níž Goodyear zásobuje pneumatikami seriál závodů, v němž všechny tahače v souboji o vítězství používají závodní pneumatiky Goodyear Truck Racing. Konstrukce jeho speciálně vyvinutých pneumatik vychází z kostry standardně vyráběných pneumatik Goodyear 315/70R22.5 nejnovější generace. Jsou ovšem vyrobeny ze zvláštní směsi a jejich běhoun má speciální dezén, což tahačům o výkonu 1500 koní dodává mimořádnou přilnavost jak na suchém, tak i na mokrém povrchu.
 
 
Mezinárodní automobilová federace FIA (Federation Internationale de l´Automobile) loni prodloužila dlouholeté partnerství a vybrala si značku Goodyear jako výhradního partnera Mistrovství Evropy tahačů na další tři roky. Goodyear se ovšem při závodech nevyskytuje jen na závodní dráze. Modrožlutá vlajka Goodyear bude vlát i nad Fan Village v paddocku mosteckého okruhu, v níž Goodyear návštěvníkům závodů opět nabídne nejrůznější atraktivní aktivity. Zájemci si budou moci například zasoutěžit ve stolním fotbale nebo zazávodit s modely dálkově ovládaných tahačů, ale také se blíže seznámit s výrobky i službami značky a přímo na místě pokládat otázky odborníkům společnosti na nákladní pneumatiky.
„Goodyear zve všechny zájemce k návštěvě mosteckého autodromu, kde budou moci sledovat úžasné tahače závodící neuvěřitelnou rychlostí na našich speciálně vyvinutých pneumatikách postavených na standardních kostrách,” řekl Petr Abrahámek, Commercial Sales Director CZ|SK|HU.
Goodyear vynaložil velké úsilí na vývoj závodních nákladních pneumatik, které zvládají obrovské síly při jízdě tahačů o výkonu 1500 koní a hmotnosti 5,5 tuny při rychlosti až 160 km/h. Pneumatiky, které se nyní k tomuto účelu používají, vycházejí z koster standardních pneumatik Goodyear poslední generace, což dokládá jejich neuvěřitelnou elasticitu.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447