<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

V sekretariátu barumky se hlásilo celkem 135 posádek.

(25.8. 2017)
Zatěžkávací zkoušku zažil sekretariát Barum Czech Rally Zlín, soutěže zařazené do Mistrovství Evropy v rally (ERC) a TrueCam Mistrovství České republiky v rally 2017 (MCR). Pořadatelům se přihlásilo do středečního poledne celkem 135 posádek z 22 států. Z favoritů nechybí až na Francouze Sylvaina Michela nikdo, řada posádek se objevila již na úterní večerní autogramiádě v prostorách Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně, kde přišla bezmála tisícovka fanoušků.
Řada z nich absolvovala oficiální test u Vizovic. K největším favoritům letošní sedmačtyřicáté barumky patří pětinásobný vítěz zlínské rally Jan Kopecký z České republiky (Škoda Fabia R5), vedoucí jezdec mistrovství Evropy Kajetan Kajetanowicz z Polska, dále Rus Alexej Lukjaňuk nebo Francouz Bryan Bouffier (všichni Ford Fiesta R5). Na pátečním startu se objeví celkem 32 vozů kategorie R5!
Zlínský sekretariát pod vedením dlouholeté vedoucí Marty Regnerové otevřel dveře v úterní pravé poledne. „Jako první se prezentovaly posádky týmu Castrol Ford Team Türkiye, a to startovní číslo 25 Murat Bostanci, Onur Vatansever a startovní číslo 42 Bugra Banaz, Burak Erdener. Přišli pár minut před oficiálním otevřením, byli velmi příjemní a zajímali se o hodně věcí," pověděla Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum Czech Rally Zlín. Těsně před úterní uzávěrkou dorazilo na stálý sekretariát téměř 130 posádek, během středečního dopoledne přibyli ještě poslední opozdilci. „Z původně přihlášených 151 posádek se nám omluvilo nebo se neprezentovalo šestnáct soutěžících," řekla šéfka sekretariátu.
Posádky zahájily ve středu dopoledne seznamovací jízdy na tratích rychlostních zkoušek. Jako první přišly na řadu erzety druhé etapy (RZ Maják, Pindula, Košíky a kvalifikační erzeta – shakedown Žlutava), ve čtvrtek jsou na programu úseky první etapy (Biskupice, Semetín, Troják, Březová) a na závěr kolem půlnoci v uzavřeném centru krajského města divácká Super rychlostní zkouška. Sedmačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín startuje v pátek 25. srpna v 16 hodin na náměstí před zlínskou radnicí, třídenní rally končí na cílové rampě na stejném místě v neděli 27. srpna v 16:25 hodin.
 
 
 
Letošní ročník barumky měří celkem 683,52 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 205,57 km. Předehrou k samotné rally bude kvalifikační erzeta, respektive shakedown ve Žlutavách, který bude na programu v pátek dopoledne.
Itinerář si nepřevzaly následující posádky:
15 Sylvain Michel, Jérome Degout (FRA, Škoda Fabia R5, Sylvain Michel)
33 Massimiliano Rendina, Emanuele Inglesi (ITA, Škoda Fabia R5, Motorsport Italia SH)
41 Dariusz Polonski, Balbina Gryczynská (POL, Peugeot 208 R2, Rallytechnology)
43 Sebastien Bedoret, Thomas Walbrecq (BEL, Peugeot 208 R2, JB Malherbe Racing Spirit)
46 Kristóf Klausz, Botond Csányi (HUN, Peugeot 208 R2, Klausz Motorsport)
51 Artur Muradian, Pavel Chelebajev (RUS, Peugeot 208 R2, Neiksans Rally Sport)
56 Patrik Rujbr, Veronika Římalová (CZE, Škoda Fabia R5, TNT Počernice s.r.o.)
58 Petr Trnovec, Miroslav Staněk (CZE, Ford Fiesta R5, Petr Trnovec)
66 Tomáš Růžička, Jaroslav Novák (CZE, Ford Fiesta R5, Kimi Racing)
80 Jiří Navrátil, Josef Král (CZE, Peugeot 208 R2, Jiří Navrátil)
86 Pavel Vedra (CZE, Citroën DS3 R3T, Pavel Vedra)
102 Jiří Jírovec, Kateřina Janovská (CZE, Porsche 997 GT3, EuroOil – Invelt Team)
105 Václav Stejskal jr., Stanislav Viktora jr. (CZE, Renault Clio R3T, Václav Stejskal jr.)
126 Marcel Havlásek (CZE, Peugeot 208 R2, Marcel Havlásek)
133 Tomáš Hauptvogel, Jiří Kulštejn (CZE, Opel Adam Cup, XTG Motorsport Klub v AČR)
153 Diana Nohálová (CZE, Škoda Felicia, Diana Nohálová)
Změny, případně doplnění v seznamu přihlášených posádek:
startovní číslo 45 – spolujezdec Vladimír Osička
startovní číslo 49 – spolujezdec Giovanni Bernacchini (Itálie)
startovní číslo 55 – spolujezdec Ondřej Krajča
startovní číslo 63 – změna vozu na Mitsubishi Lancer EVO IX
startovní číslo 70 – spolujezdec Torstein Eriksen (Norsko)
startovní číslo 77 – spolujezdec Martin Zigler (Česká republika)
startovní číslo 79 – spolujezdec Martin Kouřil
startovní číslo 84 – Luigi Cavagnetto (Itálie)
startovní číslo 93 – spolujezdec Jiří Hlávka
startovní číslo 101 – spolujezdec Petr Novák
startovní číslo 113 – spolujezdkyně Kateřina Janovská
startovní číslo 127 – spolujezdec Karel Žáček
startovní číslo 134 – spolujezdkyně Diana Nohálová
startovní číslo 147 – spolujezdec František Gahura
 
 
 
 
 
zdroj: http://www.czechrally.com/
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447