<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Krestu čeká návrat na domácí Barumku.

(24.8. 2017)
MOGUL RALLY TEAM – dobře hustá Barumka
Po úspěšném vystoupení na červencové Bohemia rally, vrcholí v týmu MOGUL RACING přípravy na legendární Barumku. Ta se letos pojede již po sedmačtyřicáté a bezesporu se jedná o jeden z nejvýznamnějších podniků v České republice. Pro Romana Krestu je to navíc domácí soutěž, na kterou se vrací po tříleté pauze se spolujezdcem Petrem Starým.

I přesto, že je Roman maximálně vytížený přípravou na nadcházející víkend, dokázal ještě ve spolupráci s dobročinným spolkem KORUNKA Luhačovice splnit sen nevidomému malému Tomášovi, kterého svezl ve svém závodním voze.

„Včera jsme ještě jednou otestovali Fabii, vše je vyzkoušeno a nastaveno. Znáte mě, v tomhle případě je sto procent málo. Musím si být jistý, že jsme vše připravili opravdu na maximum. V nastavení jsme udělali nějaké změny, které jsem zkoušel druhý den na Bohemce. Fabii jsme více přizpůsobili mému jezdeckému stylu, teď funguje ještě lépe, přesně jak jsem si představoval. Bude to skvělé svezení, opravdu se moc těším.

Na Barumce jsem naposledy startoval před třemi lety s Fabií S2000 a Péťou Starým. Bohužel jsme brzy odstoupili kvůli prasklým výfukovým svodům. Tenkrát jsme si Petrem řekli, že jednou se tady ještě svezeme. Nebylo to jenom naše přání, chtěli to po nás i fanoušci a přátelé. Jsem rád, že nám to přátelé z MOGULU a BENZINY umožnili. Když se podívám do startovní listiny, můžu říci, že fanoušky čeká opravdový motoristický svátek“, řekl Roman Kresta.
 
 
Několik dní jsem bojoval s nachlazením, měl jsem hrůzu z toho, že přijdu o hlasivky. Dneska je to naštěstí lepší, přesně včas, protože právě začínají tréninky. Celý tým tvrdě makal na přípravě auta, Fabie je v super kondici. Teď už to bude na nás. Naposledy jsme ve Zlíně odstoupili po technické závadě z prvního místa. Takové ambice letos určitě nemáme, chceme si to s Romanem užít a hlavně potěšit naše fanoušky. Já osobně se těším na upravené tratě, hlavně na Pindulu. Pojedeme kousek od míst, kde jsem jako malý kluk vyrůstal, takže to bude veliká srdcovka, vlastně jako celá Barumka“, dodává Petr Starý.

Na Barumce pochopitelně nebude chybět ani marketingový ředitel společnosti PARAMO a.s., Ing. Petr Kalach: „Upřímně řečeno nás téměř dojal velký zájem fanoušků o Romana Krestu na Bohemia Rally. Vzhledem k tomu, že Barumka je Romanova domácí soutěž, očekáváme ještě větší účast a návštěvu jeho přátel. Je neskutečné, jak dokáže jeden jezdec ovlivnit atmosféru celého podniku. My jsme pochopitelně rádi, že to tak je a těšíme se na úžasný víkend “.
Letošní ročník BARUM Rally bude zahájen slavnostním startem v pátek 25. Srpna 2017 v 16:00 hodin na náměstí Míru ve Zlíně.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447