<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Opět ožije trať Ecce Homo !

(30.8. 2017)
Druhý zářijový víkend nás čeká nabitý program
Víkend 8. – 10. září 2017 bude hodně nabitý, čeká nás další ročník tradiční veteránské akce Ecce Homo Historic, sobotní celodenní program Šternberské slavnosti, který je součástí programu Dny evropského kulturního dědictví a do třetice se o tomto víkendu ve Šternberku pojede poslední závod sezony Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, pojede se na zkrácené trati Ecce Homo, kde cíl bude na Lipinském oblouku. Trať tedy celkem měří 4800m.

Ecce Homo Historic
Ecce Homo Historic nás čeká v tradičním formátu, v pátek odstartujeme v 9 hod. ráno Rally EHH z Hlavního náměstí. Účastníky čeká velmi zajímavá trasa s doprovodným programem, kterou jim ale dopředu prozradit nemůžeme. V sobotu dopoledne bude program zaměřen pro širokou veřejnost, protože se uskuteční výstava historických automobilů a motocyklů na Radniční ulici. Budete si opět moci prohlédnout různé značky jednostopých vozidel: Jawa, Triumph, Harley Davidson, BMW a další. Mezi přihlášenými bývají i nádherné stroje jako D-RAD R20 z roku 1930, Ariel 557 SM nebo třeba Praga 350 BC. V kategorii automobilů vídáme ve Šternberku například nádherné Mustangy, MG A Coupe, vozy značek Saab, Wartburg nebo VW Scirocco GT.
Do kategorie automobilů patří i formulové vozy spadající již mezi veterány, například Kondor Formule 3 nebo Ryba Formule 3. Ve 13 hod. odjedou někteří účastníci z výstavy na Radniční ulici na spanilou jízdu po okolí. Večer je pak čeká tradiční Moravský večer konaný na nádvoří bývalého augustiniánského kláštera. V neděli všem „historikům“ pak bude patřit trať Ecce Homo, kde bude probíhat zápolení v jízdách pravidelnosti.
 

 

Šternberské slavnosti
Zahájení Šternberských slavností je naplánováno na sobotu 9 hodin ráno, kterého se účastní významní představitelé města. V dopoledním programu, který bude zaměřený převážně na děti, vystoupí dvě šikovné slečny Dominika Lhotská a Sabina Ulmanová, které zazpívají několik připravených písní, uvidíme i Mažoretky Bohunky a nebudou chybět nafukovací atrakce pro menší i větší děti, malování na obličej, airbrush tetování, šlapací káry nebo fotbalové šipky pro děti i dospělé. V odpoledním programu již vystoupí zkušené kapely, zejména místní, ale i republikového formátu.
V pravé poledne budete mít možnost slyšet šternberskou kapelu Plán C, ve 14 hod. zahrají Black Tiger, kteří mají původní založení skupiny také ve Šternberku. Ti se představí s žánrem melody hard-rock. Od cca 15 hodin se můžete těšit na multižánr v podání další domácí kapely, True Colors s frontmankou a zpěvačkou Kateřinou Dostálovou.
Kolem 16. hodiny se představí šternberští „zahrádkáři“ The Gardeners s acoustic-popem. V 17 hod. přijde na řadu hřeb večera, známý zpěvák Petr Kolář se svými nestárnoucími hity. Po něm bude podium patřit další šternberské kapele Výsledek, s frontmanem Tádou Mánkem, kteří jsou v poslední době jednou z nejžádanějších místních kapel. Po nich nastoupí Ready Kirken, které netřeba představovat a program zakončí slovenská hardcore punkrocková kapela Bijouterrier, která nadchne jistě tu mladší část publika.
 
Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo
V sobotu 9. 9. 2017 se na trati Ecce Homo pojede poslední závod sezóny závodů automobilů do vrchu, jedná se o druhý zkrácený Šternberk. Pojedeme na trati Ecce Homo s tradičním startem a cílem na Lipině, přihlášených je k dnešnímu dni 78 vozů, mezi nimiž nechybí ani novopečený Mistr ČR David Komárek. David si pro titul mistra dojel letos již potřetí a nás těší, že i přesto, že má titul v kapse, se na šternberské trati objeví. Titul absolutního mistra je sice jasný, ale v několika skupinách ještě vítěz určený není a poslední závod rozhodne.
Proto to bude velmi napínavý závod a rozhodně si ho nenechte ujít. Mezi elitou se představí i Marek Rybníček s Fiestou WRC, Jiří Špalek s Normou nebo celá rodina Jermanovic – Sajlerovic. Z domácích jezdců uvidíme téměř všechny jezdce: Theimer mladší i starší, Čepička, Vašek, Malík, Tomeček, Kůs, Kočiřík, Krakovič a další. Budeme mít možnost letos naposledy vidět skvosty jako je např. BMW Ivo Krampoty apod. Velkou radost nám udělala samozřejmě přihláška našeho nejúspěšnějšího jezdce Petra Trnky, který se svým Ligierem nebude chybět. I přesto, že jeho prioritou v letošní sezóně je Mistrovství Evropy, kde se mu mimo jiné velmi daří a předvádí skvělé výkony. Vyhlášení tohoto podniku proběhne tentokrát v parkovišti závodních strojů.
 
 

 

Zveme Vás na pestrý víkend v našem městě, 8. – 10. 9. 2017, je na co se těšit.
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
zdroj: eccehomo.cz
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447