<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Sébastien Loeb, jedinečný talent ve službách všech značek skupiny PSA !

(11.8. 2017)
Sébastien Loeb získal společně se skupinou PSA během více než 15 let bohatou a rozmanitou řadu ocenění a stal se tak z hlediska počtu trofejí nejúspěšnějším jezdcem automobilového sportu;
Tento výjimečný pilot nyní na tuto odvážné spojenectví naváže a jeho talent budou společně využívat týmy DS Performance, Citroën Racing i Peugeot Sport.
 
Vytvoření subjektu PSA Motorsport sídlícího ve Versailles Satory a spojujícího Peugeot Sport, Citroën Racing a DS Performance oslaví v brzké době první výročí. Toto špičkové středisko nabízí díky rozmanitosti svých programů příležitosti jak z hlediska technických synergií, tak z automobilového hlediska sportu. Je to příležitost pro piloty s tak výjimečnými schopnostmi, jako má Sébastien Loeb, aby mohli přecházet z jednoho programu do druhého, od jednoho volantu k druhému! Sébastienův talent, zkušenosti, náročnost, touha neustále přijímat stále nové výzvy a jeho vnitřní síla jsou vzácnými spojenci pro dosahování úspěchů v mnoha kategoriích.
 
Sébastien Loeb, který zastupuje Peugeot Sport ve vytrvalostních rallye – kde v posledním Dakaru skončil na druhém místě – ale také na mistrovství světa v rallycrossu, bude v nadcházejících týdnech testovat vůz Citroën C3 WRC v soukromých testovacích jízdách na asfaltu. Bude tak mít možnost vyzkoušet si vůz ve verzi splňující předpisy WRC 2017, který je rychlejší a výkonnější než vozy, které mohl řídit během let v mistrovství světa v rallye. Pro Citroën Racing je to také příležitost získat cennou zpětnou vazbu o voze C3 WRC od zkušeného šampiona.
Loeb se tak opět objeví v červenobílých barvách, s nimiž začínal svou kariéru a s nimiž dosáhl obdivuhodných výsledků: 9 titulů mistra světa ve WRC, mimořádné rekordy, ale i úspěšné partnerství ve WTCC.
Rallye, okruhy, ale také vytrvalostní rallye, rallycross a závody do vrchu ... všechny tyto kategorie Sébastien Loeb absolvoval se značkami skupiny PSA. V roce 2013 zdolal s vozem Peugeot 208 T16 Pikes Peak rekord v závodě do vrchu v Pikes Peak. Poté se opět v barvách Peugeot Sport pustil do vytrvalostních rallye a do mistrovství světa v rallycrossu, kde se v současné době drží na 4. místě v pořadí jezdců a získal pro tým 2. místo v pořadí týmů. V roce 2018 bude i nadále jeho nejvyšší prioritou Dakar, kde se opět objeví společně se svým věrným spojencem, monackým jezdcem Danielou Elenou.
Dobrodružství pokračuje nejen oficiálními programy, ale i na jiných frontách, jako jsou národní soutěže v rallye, kde se objeví s vozem Peugeot 306 Maxi nebo Peugeot 208 T16 v barvách svého týmu Sébastien Loeb Racing.
 
 
Sébastien Loeb: „Díky vzniku PSA Motorsport nyní tvoříme jeden velký tým. Mohu tak současně soutěžit ve vytrvalostních rallye a v mistrovství světa v rallycrossu s Peugeotem i nabídnout své zkušenosti pro testování vozu Citroen C3. Nemůžu se dočkat, až se vrátím do WRC a vyzkouším, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje vášeň. Ze všech disciplín, které jsem si vyzkoušel od doby, kdy jsem před pěti lety tyto závody opustil, mám nejraději právě zážitky z rallye.“
Jean-Marc Finot, ředitel PSA Motorsport: „Sébastien sdílí hodnoty skupiny PSA. Právě proto je jeho kariéra u Citroënu a poté Peugeotu již tolik let úzce propojena. Má stejného týmového ducha a je jedním z pilířů týmu. PSA Motorsport je díky bohatosti svých programů schopen nabídnout řidičům možnost využít svůj talent pro DS Performance, Citroën Racing i Peugeot Sport. Piloti značek skupiny PSA tak mohou získat nejrůznější zkušenosti podle svých ambicí a přání a podle svých mimořádných schopností. Stávají se členy rodiny PSA!“
 
VÝSLEDKY TÝMU PSA MOTORSPORT
3 vítězství v závodě 500 mil Indianapolis
13 titulů mistra světa v Poháru konstruktérů ve FIA WRC
9 vítězství v Dakaru
3 vítězství v Pikes Peak včetně rekordu
3 vítězství v závodě 24 hodin Le Mans
3 tituly mistra světa v Poháru konstruktérů ve FIA WTCC
 
VÝSLEDKY SÉBASTIENA LOEBA
9 titulů mistra světa v Poháru jezdců ve FIA WRC: 78 vítězství
2× 3. místo v mistrovství světa ve WTCC, 6 vítězství
1 vítězství ve WRX (5. místo v mistrovsví světa v roce 2016)
1 druhé místo v rallye Dakar 2017 s 5 etapovými vítězstvími
1 vítězství v Pikes Peak
1 vítězství v XGames
1 druhé místo v závodě 24 hodin Le Mans 2006

 
 
Skupina PSA
Skupina PSA, za kterou stojí tři světově proslulé značky Peugeot, Citroën a DS, prodala po celém světě v roce 2015 celkem 3 miliony vozů. Jako druhý největší výrobce automobilů v Evropě dosáhla skupina v roce 2015 obratu 54 miliardy eur. Skupina PSA Peugeot Citroën je evropským lídrem z hlediska emisí CO2, průměrné emise CO2 v roce 2015 činily 104,4 g/km. Je dnes rovněž lídrem z hlediska vozů s mobilním připojením, neboť se pyšní flotilou 1,8 milionů těchto vozů po celém světě. Její aktivity zahrnují i financování (Banque PSA Finance) a výrobu automobilového příslušenství (Faurecia).
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447