<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

FIA Mistrovství Evropy Tahačů na Slovakiaringu 2017

(18.7. 2017)
Tento víkend proběhly historicky první závody tahačů na Slovakiaringu v rámci FIA Mistrovství Evropy.
První závod víkendu vyhrál maďarský závodník Norbert Kiss na Mercedesu po statru z pole position.Jen 5 sekund za ním dojel do cíle Adam Lacko českého týmu Buggyra Racing System. Třetí místo zaujal obhájce titulu evropského šampióna, Němec Jochen Hahn na MANu. V druhých závodech startovalo prvních osm jezdců v obráceném pořadí, první místo vybojoval Španěl Antonio Albacete. Těsně za ním byla během celého závodu Němka Steffi Halmová av třetí dojel Adam Lacko.
Sobotní vítězství se podařilo v nedělním závodě číslo tři zopakovat Maďarovi Norbertovi Kissovi. Do posledního závodu víkendu s opět s obráceným startovním pořadím vyhrála Steffanie Halmová, jediná žena ve startovním poli. Adam Lacko skončil v obou nedělních závodech až na 4. místě, ale v šampionátu stále vede se 182 body.Na Mistrovství Evropy se prišlo podívat na 25 tisíc divákov, na které čekal kromě skvělých závodů i bohatý doprovodný program.
 
Sezóna na Slovakiaringu bude pokračovat v srpnu Histo Cupem 12.8. a 13.8. a Velkou cenou Slovenska 19.8. a 20.8.

 

Výsledky: foto 6 foto 26 foto 40 foto 15  
           
           
foto 1 foto 2 foto 3 foto 12 foto 5 foto 11
           
foto 7 foto 8 foto 14 foto 17 foto 18 foto 29
           
foto 37 foto 38 foto 39 foto 10 foto 24 foto 30
           
foto 19 foto 20 foto 21 foto 22 foto 23 foto 36
           
foto 25 foto 13 foto 27 foto 28 foto 35 foto 34
           
foto 31 foto 4 foto 33 foto 9 foto 32 foto 16
Kristýna Biščiaková
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447