<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Italské mistrovství Gruppo Peroni již o víkendu v Brně!

(6.6. 2017)
Italské mistrovství Gruppo Peroni
Comeback temperamentních závodů na Masarykův okruh
Brno – Nejen italští závodníci, ale i zkušení jezdci z celé Evropy dorazí o víkendu 10. a 11. června na Masarykův okruh. V rámci šampionátu Gruppo Peroni se představí piloti cestovních, GT a historických vozů. Závodní víkend lze považovat za znovuobnovenou premiéru – Gruppo Peroni se do Brna vrací po deseti letech.
Pro jezdce šampionátu je závod na Masarykově okruhu jediným, který v sezóně absolvují mimo Itálii. „Pro týmy národní série nikdy není jednoduché vycestovat za hranice. Přesto se nám podařilo dát dohromady velmi zajímavý závodní víkend s atraktivní startovní listinou. Na místní trať se těšíme. Je dlouhá, široká a hlavně rychlá. Zkrátka nabízí všechno, co má správný závodní okruh mít,“ jmenuje hlavní pozitiva jediné zahraniční zastávky prezident závodu Sergio Peroni.
Tříhodinová vytrvalostní bitva
Diváci se mohou těšit na pět vypsaných kategorií, kterým dominuje tříhodinový vytrvalostní závod. V něm se objeví cestovní, GT a sportovní vozy. „Stroje těchto tříd pojedou společně, byť bodování bude samostatné. Během 3 hodin, po které závod trvá, musí týmy absolvovat dvě zastávky v boxech, při kterých se vymění řidiči,“ představuje klání manažerka závodu Jana Božková z Automotodromu Brno.
Na startovním roštu se objeví favorité na celkové vítězství v šampionátu. V tzv. Gold Cupu, který je vyčleněn pro závody GT vozů, to bude například dvojice bratrů Zumsteinových v Mercedesu GT, kteří stylem start-cíl zvítězili v prvním závodě sezóny na trati v Mugellu. Konkurencí jim budou především držitelé loňského titulu Biter a Kocabiyik pilotující BMW Z4.
 
 
Na startovní listině nechybí prototypy ani historické vozy
Piloti startující v tzv. Master Tricolore Prototipi za sebou mají už dva domácí závody. Bude zajímavé sledovat, jak neznámá trať ovlivní jejich výkony. Součástí Gruppo Peroni je i oficiální italský šampionát historických vozů. Díky tomu závod disponuje dostatečnou autoritou, aby se ve startovní listině objevily ikonické vozy, jako jsou Porsche 935 Turbo, Jaguar typu E nebo auta specializovaných britských značek TVR a Davrian.
O vítězích továrních pohárů rozhodne řidičský um
Renault Clio Cup a Entry Cup, kterého se účastní pouze vozy Renault Twingo. Tyto dvě kategorie jsou lákavé především tím, že všechny stroje pohání identické motory. Tovární poháry při Gruppo Peroni tak nabízejí velmi soutěživé a náročné prostředí. Proto se jich rádi účastní přední italští piloti GT vozů. Pro diváky to znamená atraktivní podívanou plnou předjížděcích manévrů.
Vstupné za stovku a velkoplošná obrazovka v cílové rovince
V sobotu i neděli mohou diváci navštívit otevřené přírodní tribuny C a F a sedadlové tribuny u cílové rovinky T3 a T5. Přístupný bude i paddock. Detailní přehled o dění na trati zaručí velkoplošná obrazovka umístěná naproti sedadlovým tribunám. Jednodenní vstupné činí 100 korun, parkovné je zdarma.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447