<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

V Nové Pace "padla stovka"přihlášených na Evropu.

(8.6. 2017)
V Nové Pace "padla stovka"
Je to neuvěřitelné, ale čtrnáct dní před oficiální uzávěrkou přihlášek ke čtvrtému závodu Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace, byla pokořena magická stovka. Lze tedy předpokládat, že konečný počet přihlášených se vyšplhá k číslu sto třicet, možná i výše.
V kategorii Junior Buggy je dvanáct jezdců v čele s Grencisem, Furazhkinem, Ábrahámem a našimi bratry Prokopovými, Hartmanem, Novotným. České barvy převládají v divizi Touring Autocross – Fejfar, Fučík, Samohýl, Výborný, Bartoš, Bret ale také Boele, Hennersdorf, Walder.
 
 
Buggy 1600 zatím registrují pětatřicet jezdců. Vedle našich Nikodéma, Vaňka, Nosálka a Šmída jsou zde Laubach, Hanneken, Buddelmeyer, Küches, Peters, Reding a další. Zatím nejvíce přihlášek dorazilo do divize Super Buggy, kde budou o nejvyšší posty bojovat Stubbe, Grencis, Bartelen, Anacleto, Feuilade, Ninnenkamp, Callaghan, Albers s našimi zástupci Kubíčkem, Bartošek, Jordákem, Keřkou, Hoškem.
Dosavadní přihlášení jsou z patnácti zemí, zajímavostí je Gilberto Benois, který má u své národnosti uvedenu Argentinu. Pro závod bude opět vytištěn obsáhlý program, který mimo jiné představí v hlavních medailoncích Františka Kačírka a Josefa Keřku. Nebude chybět ani historické ohlédnutí za roke 1987.
 
Pavel Vydra
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447