<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Dan Michl kromě vítězství v ME sk. E2-SH absolutně pátý na Ecce!

(8.6. 2017)
MICHL MOTORSPORT na Ecce Homo 2017
První červnový víkend v motoristickém vrchařském kalendáři už dlouhá léta patří jedné z nejstarších tratí Evropy, šternberskému závodu do vrchu nazvanému Ecce Homo. Letošní závod, který se opět jel v rámci závodů Mistrovství Evropy jak moderních, tak historických automobilů do vrchu, si tradičně nenechal ujít ani tým Michl Motorsport.
Do sobotních sluncem zalitých tréninků nastoupily tři naše vozy - dva historické automobily z 2. poloviny minulého století, zářivě žluté Porsche 911 RS v kategorii 2 s Josefem Michlem za volantem a formule MTX 1-03 pilotovaná v kategorii 5 Ondrou Chytilem, a konečně Dan Michl, který bojoval mezi moderními vozy ve skupině E2-SH se svým černým Lotusem Elise.
Nedělní závod odstartoval opět do slunečného dne a Josef Michl se vydal na horkou osmikilometrovou trať svádět souboj s časem a hlavně největším konkurentem Guilanem Palmierim v ne příliš často vídaném voze De Tomaso Pantera. Porsche 911 RS, zřejmě aby dostálo svému názvu, se na rozehřátých pneumatikách vrhalo do zatáček s obrovským nadšením, až mu klouzal zadek - což ocenili diváci, ale jezdec za volantem a neúprosná časomíra už méně, a tak si Josef Michl nakonec odvezl z Ecce Homo pohár za druhé místo v Mistrovství Evropy právě za vítězným Palmierim a před třetí Míšou Vondrákovou.
 
VIDEO : https://www.youtube.com/watch?v=iu87FdncihE
 

Závodní jízda kategorie 5, kde startoval Ondra Chytil v bílé formuli, také nebyla dramat prostá, ale pro náš tým všechno dopadlo dobře - i Ondra nakonec odjel ze Šternberka s pohárem za evropské druhé místo absolutně a také za 1. místo ve třídě.

Ale to už se nad Šternberk začaly stahovat černé mraky a bylo jasné, že druhá půle závodního pole, tedy všechny moderní vozy, pojedou na vodě. Rozpálenou trať asi půl hodiny chladil silný déšť a vítr a totální změna situace tak hodila jezdcům vidle do první jízdou ověřeného a vyzkoušeného nastavení jejich vozů. Všichni nechali stát auta bez kol na špalkách, členové týmů se rozbíhali po trati zjišťovat kde je kolik vody, závodníci s telefonem u ucha sháněli informace od kolegů, kteří už vyjeli nahoru, přes internet proběhlo různými komunikačními kanály nespočet fotek snad všech částí trati, až se nakonec všichni museli nějak rozhodnout a nastoupit na start do druhé závodní jízdy.

Dan Michl po náročném rozhodování a několikerém přezouvání v průběhu posledních desítek minut před odjezdem nakonec na svoje černé auto obul zvláštní kombinaci - jedny suché a jedny mokré pneumatiky, a vyrazil na start do boje s časem a svými soupeři. Po průjezdu cílem pak následovala už jen obrovská radost celého týmu - Dan byl nejrychlejší a získal tak nejcennější první místo!
 
 

Po dojezdu zbytku startovního pole, tedy nejrychlejších jezdců skupin GT, D/E2-SS, CN a zejména E2-SC se tým radoval znovu - důsledkem zhoršených podmínek na trati byla opatrnější jízda jezdců se silnými vozy a Dan Michl si tak kromě vítězství v mistrovství Evropy své skupiny E2-SH odvezl i absolutně páté místo v celkovém pořadí.

Náročný víkend ve Šternberku tedy pro Michl Motorsport skončil velmi úspěšně a tým je nabitý pozitivní energií do dalších závodů, které jej čekají už tento týden v německém Glasbachu.
 
zdroj: motormix
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447