<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Slovakia Baba 2017 hlásí novinky.

(7.6. 2017)
 Zvláštne ustanovenia, prihlasovanie, ale aj nový web Slovakia Baba 2017
Preteky automobilov na Pezinskej babe už množstvo rokov priťahujú pozornosť všetkých jazdcov zúčastňujúcich sa pretekov automobilov do vrchu. Inak tomu nebude ani v tomto roku, keď podujatie odštartuje pod názvom Proplusco Slovakia Baba 2017.
Organizátor podujatia, Autoklub Slovakia Baba o.z. v týchto dňoch zverejnil Zvláštne ustanovenia k podujatiu, ale odštartoval aj prihlasovanie súťažiacich. Navyše predstavil aj novú web stránku, pričom má pripravených ešte niekoľko noviniek. Tie však budú zverejňované postupne.
Podujatie Proplusco Slovakia Baba 2017 odštartuje v dňoch 7. – 9.júla 2017, na známej trati na Pezinskej babe pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja, ale aj Mesta Pezinok a Pernek.
Čo sa týka zaradenia, na Pezinskej babe sa bude konať hneď niekoľko majstrovstiev. V prvom rade to budú FIA Majstrovstvá Zóny strednej Európy Historikov, Majstrovstvá Slovenska, Českej republiky a Maďarska pretekov automobilov do vrchu, Majstrovstvá Slovenska a Českej republiky historických automobilov do vrchu, Česká trofej v pretekoch automobilov do vrchu,
Slovenský kopcový pohár, ale aj trofej automobilov v pravidelnosti a voľné medzinárodné preteky. Zároveň bude podujatie Proplusco Slovakia Baba 2017 aj pozorovacím podujatím zo strany FIA, ktorého delegáti budú podujatie sledovať v súvislosti s možným zaradením do európskeho šampionátu, či seriálu FIA Zóna strednej Európy.
 
 
Ako sme už úvodom spomínali, organizátor Autoklub Slovakia Baba o.z. v týchto dňoch zverejnil Zvláštne ustanovenia, ktoré v plnom znení nájdete na stránke organizátora: www.slovakia-baba.sk, alebo www.sams-asn.sk, ako aj v prílohe tejto správy. Prihlasovací formulár nájdu záujemci o účasť na spomínanom podujatí rovnako na stránke www.slovakia-baba.sk, alebo www.sams-asn.sk/prihlaska.
Zároveň by sme vašu pozornosť radi upriamili aj na novú web stránku organizátora, na ktorej nájdete nielen spomínané dokumenty, ale aj všetky aktuálne informácie. Neváhajte a kliknite na www.slovakia-baba.sk
Miro Majláth
tlačový tajomník Proplusco Slovakia Baba 2017
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447