<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Další pódium pro Tomáše Ouředníčka

(25.5. 2017)
Čtyři dílčí vítězství a pódium pro tým South Racing CE na RiverSide Baja
Posádka týmu South Racing CE, Tomáš Ouředníček a David Křípal, zakončila účast v maďarském závodě Riverside Baja, čtvrté kolo Mistrovství středoevropské zóny a druhém kole mistrovství Maďarska, čtyřmi dílčími vítězstvími a absolutně třetím místem v kategorii T1.1.
Riverside Baja se letos skládala z deseti rychlostních zkoušek, ze kterých byly čtyři zároveň součástí legendární klasické "Iseum Rally". Tratě, vedoucí západní částí Maďarska, servisní park i slavnostní start v hostujícím městě Szombathely přilákaly obrovské množství fanoušků a staly se tak nejlepší motivací pro všechny účastníky.
"Opět jsem se těšil na maďarské závody a setkání s přáteli po dlouhé době, ale abych řekl pravdu, nastavení Rangeru nebylo ideální pro tento typ tratí.
Zdejší terén si pamatuji úplně jinak, opravdu jsem nečekal takovou zablácenou a rozbitou katastrofu. V pátek jsme neměli na vybranou, než trochu snížit naši závodní rychlost, aby nám auto vydrželo i na sobotní etapy, které už měly rallyovou charakteristiku. Moc se nám líbily poslední čtyři rychlostky, což bylo také vidět na našich vítězných cílových výsledcích. Konec dobrý, všechno dobré!" usmívá se Tomáš Ouředníček v cíli.
 
 
"Byl to skvělý závod, přestože první den byly tratě opravdu těžké, a to s tunami bláta a spoustou děr. Poslední čtyři klasické rallyové testy byly fantastické, užívali jsme si rychlost a prvenství," dodává navigátor David Křípal.
 
V průběhu dvou dní posádka South Racing Central Europe najela 330 závodních kilometrů. 
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447