<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Další pódium pro Tomáše Ouředníčka

(25.5. 2017)
Čtyři dílčí vítězství a pódium pro tým South Racing CE na RiverSide Baja
Posádka týmu South Racing CE, Tomáš Ouředníček a David Křípal, zakončila účast v maďarském závodě Riverside Baja, čtvrté kolo Mistrovství středoevropské zóny a druhém kole mistrovství Maďarska, čtyřmi dílčími vítězstvími a absolutně třetím místem v kategorii T1.1.
Riverside Baja se letos skládala z deseti rychlostních zkoušek, ze kterých byly čtyři zároveň součástí legendární klasické "Iseum Rally". Tratě, vedoucí západní částí Maďarska, servisní park i slavnostní start v hostujícím městě Szombathely přilákaly obrovské množství fanoušků a staly se tak nejlepší motivací pro všechny účastníky.
"Opět jsem se těšil na maďarské závody a setkání s přáteli po dlouhé době, ale abych řekl pravdu, nastavení Rangeru nebylo ideální pro tento typ tratí.
Zdejší terén si pamatuji úplně jinak, opravdu jsem nečekal takovou zablácenou a rozbitou katastrofu. V pátek jsme neměli na vybranou, než trochu snížit naši závodní rychlost, aby nám auto vydrželo i na sobotní etapy, které už měly rallyovou charakteristiku. Moc se nám líbily poslední čtyři rychlostky, což bylo také vidět na našich vítězných cílových výsledcích. Konec dobrý, všechno dobré!" usmívá se Tomáš Ouředníček v cíli.
 
 
"Byl to skvělý závod, přestože první den byly tratě opravdu těžké, a to s tunami bláta a spoustou děr. Poslední čtyři klasické rallyové testy byly fantastické, užívali jsme si rychlost a prvenství," dodává navigátor David Křípal.
 
V průběhu dvou dní posádka South Racing Central Europe najela 330 závodních kilometrů. 
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447