<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Kdo ovládne letošní ročník EH?

(18.5. 2017)
Faggioli, Merli, Petit, Macario nebo někdo další? Kdo ovládne letošní ročník EH?
Už za tři týdny bude malé moravské městečko Šternberk doslova přeplněno, kavárny a restaurace budou praskat ve švech, hotely budou beznadějně hledat další volné pokoje, potkávat budeme mladé a sympatické Italy a Francouze a krásnými hosteskami se to bude jen hemžit. Motoristický víkend se závody Ecce Homo se nezadržitelně blíží. Přípravy jsou v plném proudu, jezdci posílají přihlášky, materiály se tisknou a mapa parkoviště závodních strojů je již do posledního místečka zaplněná.

Jaká jsou největší lákadla letošního ročníku? Všechny nás jistě zajímá, jak dopadne souboj dvou Italů, který je v tuto chvíli ve výsledcích mistrovství Evropy nerozhodný. V prvním rakouském závodě dosáhnul nejvyššího stupínku Christian Merli, v Portugalsku na Rampa da Falperra se pořadí obrátilo a zvítězil devítinásobný mistr Evropy Simone Faggioli.
O příčky nejvyšší se jistě bude ucházet i francouzský jezdec Sébastien Petit, který přislíbil svou účast na tomto ročníku. Nepřijede sám, vezme s sebou celý tým, ve kterém má krásné Porsche i Lamborghini Gallardo. On sám se svou Normou M20 FC se objevuje mezi těmi nejlepšími a nejrychlejšími a je rozhodně jedním z adeptů na „bednu“.
 
 

Rozhodně největším očekáváním je letos nová zbraň našeho šternberského Petra Trnky. V seriálu Mistrovství Evropy se letos představuje s vozem Ligier JS 53 EVO 2. Zatím se mu v obou závodech dařilo, v Portugalsku velmi překvapil, když získal 9. absolutně nejlepší čas. Může se tak považovat za TOP jezdce královských skupin „placek“ a formulí. Dostal se dokonce před Itala Andrea Bormoliniho, což si také může zapsat mezi své dílčí úspěchy. Těšíme se na výkon tohoto mladého talentovaného závodníka a víme, že šternberský závod pro něj i přes domácí prostředí a znalost tratě, nebude nejjednodušší. Tlak blízkých i široké veřejnosti na něj bude velký, ale Petrovi věříme a je naším želízkem v ohni.
Nebude chybět ani stávající Mistr ČR David Komárek, který plynně navázal na svou loňskou úspěšnou sezónu i letos. V posledním závodě v Náměšti nad Oslavou překonal dokonce traťový rekord a absolutně získal dvě prvenství po oba dny. Z této stáje „olejářů“ je přihlášený i jezdec, který si drží velmi silné postavení ve skupině E2-SH, Marek Rybníček. Jeho krásná Fiesta WRC EVO letos zdobí 37. ročník ME a 112. Ecce Homo na všech oficiálních tiskovinách.

Z „plechových“ aut nebude chybět ani velký národní tým SVC Náchod Motorsport, jezdec Vladimír Vitver s jeho Audi WTT-R DTM v opět vylepšeném designu pro novou sezónu. Ten bude měřit svůj čas nejvíce s Danem Michlem, který přiveze opět svůj Lotus Elise.
Ecce Homo navštíví i bratři Vondráci, Petr musí napravit reputaci po loňském Masters, kde jeho vůz na trati vzplál, naštěstí se ale nic vážného nestalo a Petr nám svatosvatě přislíbil, že se pokusí nás nevylekat podobným kouskem. Jeho brácha Martin předvede svůj krásný Tatuus NT07 Honda, který je pro diváky velmi atraktivní.
Fanoušci zajisté ocení účast rakouského jezdce Karla Schagerla s krásným Golfem s označením Rallye TFSI-R, který svou zběsilou jízdou přivádí diváky u trati do varu.
 
 

Z historiků nebudou chybět ostřílení matadoři Josef Michl s krásným žlutým Porsche 911 RS, ani Jaroslav Prášek na svém Chevronu B42 F2.
Z jezdců AMK EH se můžete těšit na Zdeňka Kráčmara, kterého jistě nepřehlédnete, závodí s modrým Demon Carem CM 1000. S rychlým a taktéž pěkným vozem Fiks 09 RK uvidíme také pod naší hlavičkou startovat Radka Krakoviče a nebude chybět ani domácí jezdec Lukáš Tomeček s technikou VW Golf I Oettinger. Ten nebude za svůj tým startovat sám. S vozem, se kterým jsme Lukáše vídali dlouhá léta, pojede další člen týmu, Petr Kůs.
Na co všechno se diváci mohou těšit? Vstupné jsme nezvýšili, stánků s pivem bude všude dostatek i přes úskalí EET a dalších nových zákonů, nedělní autobus z nádraží na Lipinu jsme nevynechali ani letos a náměstí bude vládnout hudba jako vždy, tentokrát tomu všemu vévodí známá skupina Žlutý pes s Ondrou Hejmou.
Jste zváni na ME Ecce Homo Šternberk a Město v pohybu ve dnech 2. – 4. června 2017.
 
Průběžný seznam přihlášených - ME Ecce Homo 2017
(zatím) 72 přihlášených jezdců
 
 
 
DRIVER TEAM NAT MAKE
BERGER Karel Karel Berger CZ Formula Konig E2
BOHAC Milan Milan Bohac CZ Renault Clio Sport
DAVID Petr Petr David CZ VW GOLF TDI
DEDEK David David Dedek CZ Alfa Romeo 147 TS 2,0
DOBES Vaclav Vaclav Dobes CZ Skoda Favorit
DOSEDEL Dusan AMK Ecce Homo Sternberk CZ Subaru-Impreza WRX STI
FRIED Marek KT Motorsport CZ Lotus Exige
FURIS Pavel Pavel Furis CZ Peugeot 205 Mi 16
GAIDOS Miroslav GAIDOS Miroslav CZ SPEED CAR GT 1000R1
GäNSDORFER Ales Ales Gänsdorfer CZ Formule MTX 1-10
GRüNER Frantisek Grüner Motorsport CZ BMW 327i e30
HLAVINKA Josef Motorsport hlavinka CZ Opel - Lotus
HOLAN Ivo Ivo Holan CZ Mitsubishi Lancer Evo IX
HOLZER Christian Historic Racingteam Austria HRTA A Steyr Puch 650 TR
INDRA Jindrich Indra-Czech National team CZ Skoda 110L
JANDA Martin Martin Janda CZ Seat Ibiza Cupra2
JERMAN Martin Jerman Czech National Team CZ Lamborghini Gallardo GT3
KLIMES Lukas Lukas Klimes CZ Skoda Fabia TDi 4x4
KMINEK Zdenek MJ autosport CZ Nissan 350 Z
KOMAREK David LiquiMoly racing CZ Norma M20FC KOMVET EVO
KRACMAR Zdenek AMK Ecce Homo Sternberk CZ DEMON CAR CM 1000
KRAKOVIC Radek AMK ECCE HOMO v UAMK CZ FiKS 09RK
KRAL Oskar Oskar Kral CZ Fiat 128SC
KRAMPOTA Ivo Krampota Ivo CZ BMW M3 E36
KRIVKA Tomas Tomas Krivka CZ Renault Clio-sport
KUBICEK Jiri SK Industrietechnik Czech national team CZ Skoda 130 RS
KUCERA Zdenek Zdenek Kucera CZ NISSAN 200SX S13
KUS Petr AMK Ecce Homo Sternberk CZ VW Golf I 16V
MACEK Vojtech Vojtech Macek CZ Skoda 110R
MADRIAN Ferdinand MSC Rottenegg A Norma M20F
MACH Jan Jan Mach CZ Skoda Octavia
MALY Jaromir Autoservis CZ Mitsubishi evo x
MATUSEK Lukas SK Industrietechnik Czech National Team CZ Skoda 130 RS
MICHL JOSEF MICHL MOTORSPORT CZECH NATIONAL TEAM CZ Porsche 911 RS
MICHL Dan Michl Motorsport Czech National Team CZ Lotus Elise
MIKES Jaroslav AMK ECCE HOMO Sternberk CZ Skoda 130RS
MLEJNEK Ales Ales Mlejnek CZ Gloria C8F
MöSSLER Harald Historic Racing Team Austria - HRT A Steyr Puch Bergspyder
MüLLER Lukas Lukas Müller CZ Skoda 100
NEVERIL Dusan Speedmaster racing team s r.o. CZ Norma M 20
ONDREJKA Jan Jan Ondrejka strojarska firma JOSK SK SKODA 200 RS
PAVLU Dominik MJ autosport CZ Renault Clio RS
PIEBER Wolfgang MSC Mühlbach A BMW 323 i
PLACHETKA Dan MJ autosport CZ Renault Clio RS
PLEVA Martin AMK Vrbno pod Pradedem CZ Skoda 100
PLUHAR Jindrich Jindrich Pluhar CZ Nissan Sunny 2.0 Gti
PRASEK Jaroslav Jaroslav Prasek CZ CHevron B42 F 2
PRUSEK Erich Erich Prusek CZ Toyota Celica CS
RYBNICEK Marek LIQUI MOLY RACING TEAM CZ FORD FIESTA WRC
SAJLER Filip Liqui Moly Racing Team CZ mitsubishi Lancer EVO X
SAJLEROVA Gabriela Liqui Moly Racing Team CZ Mitsubishi Lancer EVO X
SATEK Jakub AMK Ecce Homo Sternberk CZ Honda Civic Type R
SCHAGERL Karl Karl A VW Golf Rallye TFSI-R
SCHULTE Manfred Manfred Schulte D CITROEN AX 1.6 16V
SPALEK Jiri LiquiMoly racing team CZ Norma M20F Evo
STRANSKA Pavla Pavla Stranska CZ Skoda 120L
SUROWKA Jaroslav Jaroslav CZ Norma m20
SUSTR Miloslav Miloslav Sustr CZ Skoda Favorit
SVOBODA Libor Libor Svoboda CZ Honda civic 1,6VTI
SVOBODA Milan Automotoklub Pelhrimov ACR CZ BRC CM05
TARMANN Josef Josef TARMANN A DALLARA Mercedes F 302
THEIMER ST. jiri AMK Ecce Homo Sternberk CZ peugeot 306 maxi
TOMECEK Lukas AMK Ecce Homo Sternberk CZ VW Golf I Oettinger
TYKAL Petr SK Industrietechnik Czech National Team CZ FE MTX 1-03
VAVROCH Petr Petr Vavroch CZ VW Polo Fox
VOJACEK Lukas Ennoble Czech national team CZ Subaru Impreza Sti Wrx
VOJACEK Petr Ennoble racing klub CZ Mitsubishi Lancer Evo 8
VONDRAK Martin Auto Vondrak Czech National Team CZ Tatuus NT07 Honda
VONDRAK Petr Petr CZ Osella PA21 EVO
VONDRAKOVA Michaela Michaela Vondrakova CZ Skoda 120S
ZEMAN Martin KRTZ motorsport CZ Mitsubishi Lancer Evo VIII
ZMESKAL Milos Milos Zmeskal CZ Ralt 032
 
 
 
 
 
PR
http://eccehomo.cz/
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447