<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Neděle Adama Lacka v Misanu přinesla dvakrát ZLATO!

(29.5. 2017)
Lacko se třemi výhrami v Misanu ujímá vedení!
Druhý podnik v italském Misanu jednoznačně opanoval Adam Lacko, když dokázal vyhrát nejen oba měřené tréninky, ale hlavně pak celkem tři ze čtyř závodů. V celkovém pořadí se ujímá vedení.
 
NEDĚLE
SUPERPOLE
V nedělním super-pole si Adam Lacko zajistil pole position ihned v prvním kole, kde zajel nejrychlejší čas celého víkendu 2:02,594, který už se nepodařilo nikomu překonat. „Skoro jsem ani napětím nedýchal. Nelze být spokojenější,“ uvedl Adam k nejrychlejšímu zajetému času tohoto víkendu. Enes Draganovič sahal po první desítce, ale z důvodu sražených kuželek mu byly dva nejlepší časy anulovány a do závodu vyrazil z šesté řady.
 
 
Pohárový závod 3
První sobotní bodovaná jízda se nesla ve stejném duchu jako předchozí den. Adam Lacko před sebe od startu, až do cíle nikoho nepustil a zajistil si tak druhé vítězství. „Na startu mě lehce pomohl Kiss, který se dotahoval na Hahna a já měl lehčí cestu se usadit ve vedení. Pak už to byla pohoda, vše fungovalo na jedničku,“ komentoval třetí závod víkendu Adam. Enes Draganovič dokončil závod na devátém místě, které zároveň znamenalo stříbrnou pozici v Promoters Cupu. „Umístění v první desítce mě těší, jen je škoda, že to bylo těsně pod osmým místem. Jeden pohár mám, tak jsem spokojený,“ hodnotil svou jízdu slovinský jezdec.
Pohárový závod 4
Do posledního závodu víkendu vyrážel jediný český jezdec ve startovním poli ze čtvrté řady. Od začátku na něm ale bylo vidět, že dvě první a jedno třetí místo mu nestačí. V jednoznačně nejdramatičtějším závodě víkendu se posouval kolo za kolem v před, až se v šestém kole ujal vedení, které už nepustil. „Největší obavy jsem měl, když šel Lenz po startu do hodin a najednou se proti mně z kouře vynořilo jeho auto. Jen tak tak jsem se vyhnul čelnímu nárazu.
Mám z vítězství obrovskou radost, o to víc, že jsem startoval z osmého místa,“ hodnotil poslední závod v tu chvíli již lídr evropského šampionátu tahačů. Slovinský jezdec se pohyboval v průběhu závodu v první desítce, nakonec se ale propadl a cílovou pásku protnul na jedenáctém místě.
„Truck racing je tvrdý sport a musím si zvyknout, že drobné kontakty auta snesou. Jinak jsem si závod užil,“ uvedl Enes Draganovič na konci závodního víkendu.
 
 

Buggyra
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447