<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Fulín se dotáhnul na Schreibera !

(29.5. 2017)
Fulín vybojoval na Norschleife první a třetí místo a dotáhnul se na vedoucího Schreibera
Nordschleife, legenda všech legend. Okruh jaký je na světě jen jeden. Tak právě tato trať hostila o uplynulém víkendu pátý a šestý závod letošního ročníku Evropského poháru cestovních vozů.
Jezdci a jejich cestovní vozy specifikace TCR předvedli více než 200.000 divákům dva skvělé a vyrovnané závody, na jejichž konci bylo první a třetí místo pro jezdce českého týmu Křenek Motorsport, Petra Fulína.
Fulín přijel na Nordschleife s cílem odčinit bodový výpadek z Hungaroringu a za tímto cílem vykročil hned od první měřené jízdy, když nejprve vyhrál oba testy a následně dva volné tréninky. V kvalifikaci to pak kvůli potížím byl druhý nejrychlejší čas a ve dvou společných závodech s WTCC vybojoval dvě již zmíněná pódiová umístění.
 
 

Mimo pohárů a cenných bodů si Fulín z Německa odvezl také autorství nejrychlejšího závodního kola, když okruh dlouhý 25.378 metrů zvládnul za 9:16.316.
„Hned v úvodu bych rád poděkoval celému týmu, protože všichni odvedli skvělou práci. Auto bylo hodně blízko tomu, co jsem si přál. Najít správné nastavení pro naše auto bylo poměrně snadné, co však bylo mnohem složitější, tak to bylo zvolení správného tlaku v pneumatikách. Důvodem byly vždy hodně rozdílné teploty mezi ranním a odpolední jízdou. S výsledky závodu jsem, ale velice spokojen. Podíváme-li se do výsledkové listiny, mohlo by se zdát, že pokud máte SEAT a správné tlaky v pneumatikách, tak dosáhnout na pódium bylo poměrně snadné,“ tak zněla slova Petra Fulína na tiskové konferenci po skončení závodů.
Slova Petra Fulína pak doplnil i šéf týmu, pan Josef Křenek:
"Závody na Nordschleife patří k nejnáročnějším vůbec a to jak pro jezdce, tak i pro závodní vůz. S naším počínáním jsem velmi spokojen, až na kvalifikaci, kde jsme udělali chybu v nastavení tlaku pneumatik, jsme byli vždy nejrychlejší. První a třetí místo je výborný výsledek, obrovský dík patří celému týmu a také našim partnerům. Je to až neuvěřitelné, jaká na Nürburgringu během 24hodinového závodu panuje atmosféra. Tyto závody budou s jistotou patřit k vrcholům této sezóny.“
 
 
 
Závody na Nordschleife uzavřel šampionát FIA ETCC první polovinu letošní sezóny. Ta druhá začíná víkendem v Portugalském Vila Realu, kam jezdci zamíří o víkendu 23. - 25. června.
Do Portugalska pojede v roli leadera průběžného pořadí opětovně švýcarský závodník Christjohannes Schreiber (44b), který v loňském roce hájil barvy českého týmu Křenek Motorsport, nicméně Petr Fulín (43b) ztrácí díky výborným výsledkům v Německu již jen jediný bod! Průběžné třetí místo drží s 33 body Igor Stefanovski z Makedonie.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447