<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
30.7. 17
 

Bohoslužba

Kde

Kostel Nejsvětější Trojice, Kameničky
Převzato z www.vychodni-cechy.info
17.8. 17
 

FC Hlinsko - Choceň

Fotbalové utkání krajského přeboru soutěže mužů.

Kde

Městská sportoviště Hlinsko, Olšinky 363, Hlinsko

Organizátor

FC Hlinsko Petr Netolický
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Fulín se dotáhnul na Schreibera !

(29.5. 2017)
Fulín vybojoval na Norschleife první a třetí místo a dotáhnul se na vedoucího Schreibera
Nordschleife, legenda všech legend. Okruh jaký je na světě jen jeden. Tak právě tato trať hostila o uplynulém víkendu pátý a šestý závod letošního ročníku Evropského poháru cestovních vozů.
Jezdci a jejich cestovní vozy specifikace TCR předvedli více než 200.000 divákům dva skvělé a vyrovnané závody, na jejichž konci bylo první a třetí místo pro jezdce českého týmu Křenek Motorsport, Petra Fulína.
Fulín přijel na Nordschleife s cílem odčinit bodový výpadek z Hungaroringu a za tímto cílem vykročil hned od první měřené jízdy, když nejprve vyhrál oba testy a následně dva volné tréninky. V kvalifikaci to pak kvůli potížím byl druhý nejrychlejší čas a ve dvou společných závodech s WTCC vybojoval dvě již zmíněná pódiová umístění.
 
 

Mimo pohárů a cenných bodů si Fulín z Německa odvezl také autorství nejrychlejšího závodního kola, když okruh dlouhý 25.378 metrů zvládnul za 9:16.316.
„Hned v úvodu bych rád poděkoval celému týmu, protože všichni odvedli skvělou práci. Auto bylo hodně blízko tomu, co jsem si přál. Najít správné nastavení pro naše auto bylo poměrně snadné, co však bylo mnohem složitější, tak to bylo zvolení správného tlaku v pneumatikách. Důvodem byly vždy hodně rozdílné teploty mezi ranním a odpolední jízdou. S výsledky závodu jsem, ale velice spokojen. Podíváme-li se do výsledkové listiny, mohlo by se zdát, že pokud máte SEAT a správné tlaky v pneumatikách, tak dosáhnout na pódium bylo poměrně snadné,“ tak zněla slova Petra Fulína na tiskové konferenci po skončení závodů.
Slova Petra Fulína pak doplnil i šéf týmu, pan Josef Křenek:
"Závody na Nordschleife patří k nejnáročnějším vůbec a to jak pro jezdce, tak i pro závodní vůz. S naším počínáním jsem velmi spokojen, až na kvalifikaci, kde jsme udělali chybu v nastavení tlaku pneumatik, jsme byli vždy nejrychlejší. První a třetí místo je výborný výsledek, obrovský dík patří celému týmu a také našim partnerům. Je to až neuvěřitelné, jaká na Nürburgringu během 24hodinového závodu panuje atmosféra. Tyto závody budou s jistotou patřit k vrcholům této sezóny.“
 
 
 
Závody na Nordschleife uzavřel šampionát FIA ETCC první polovinu letošní sezóny. Ta druhá začíná víkendem v Portugalském Vila Realu, kam jezdci zamíří o víkendu 23. - 25. června.
Do Portugalska pojede v roli leadera průběžného pořadí opětovně švýcarský závodník Christjohannes Schreiber (44b), který v loňském roce hájil barvy českého týmu Křenek Motorsport, nicméně Petr Fulín (43b) ztrácí díky výborným výsledkům v Německu již jen jediný bod! Průběžné třetí místo drží s 33 body Igor Stefanovski z Makedonie.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447