<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Autosalon Bratislava 2017

(5.5. 2017)
Bratislavský Autosalon, nejprestižnější automobilová událost roku nejen na Slovensku, ale i v celé střední Evropě, předvedl přehlídku toho nejlepšího v současném automobilovém průmyslu. Kromě běžných značek jako BMW, Citroёn, Hyundai, Lada, Mini, Peugeot, Renault, Škoda, Volkswagen byly k vidění i luxusní vozy Aston Martin, Cadillac, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren či Rolls Royce a mnoho dalších. Kromě osobních a užitkových automobilů bylo výstaviště věnováno i karavanům, autopříslušenství a garážové technice. V rámci doprovodného programu nechyběly expozice veteránů, expozice a možnost vyzkoušení elektrických dětských autíček, vystoupení různých umělců nebo autogramiády automobilových osobností.
 
foto 1 foto 9 foto 10 foto 4 foto 12 foto 6
           
foto 19 foto 13 foto 14 foto 15 foto 17 foto 18
           
foto 21 foto 29 foto 28 foto 32 foto 34  
           
           
           
           
           
           
           
Luboš Kijac
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447