<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Odložen start nového ročníku Octávia cupu 2017 !!

(14.4. 2017)
START LETOŠNÍHO ROČNÍKU ŠKODA OCTAVIA CUPU SE ODKLÁDÁ, JEZDCI VYJEDOU AŽ NA RED BULL RINGU

Druhý ročník novodobého Škoda Octavia Cupu měl původně začít ve druhé polovině dubna na Hungaroringu, z technických důvodů se však promotérská společnost Benet Automotive rozhodla odložit start nového ročníku až na květnový podnik, jehož dějištěm bude Red Bull Ring.
 
Důvody pro toto odložení vysvětluje zástupce promotéra, pan Josef Křenek:
 
„Při testu v Mostě jsme u některých vozů zaznamenali problémy s kinematikou vozu, které se mohou negativně projevit i na jejich životnosti. Intenzita problémů byla sice různá, závisela totiž také na stylu jízdy a právě proto se obáváme, že by se problémy časem mohly projevit u vozů všech. V dosavadních testech jsme tento problém zatím nezaznamenali, ale v závodním provozu se někdy dovede i malá změna zásadně projevit. Závodní vozy a jejich provoz jsou finančně náročné a v případě jako nyní, kdy si nejsme absolutní jistí že je provoz bezpečný, by od nás bylo nezodpovědné na Hungaroringu startovat.
 
 
 
 Velmi se jezdcům a týmům za tuto situaci omlouváme. Jsme přesvědčeni, že letošní vozy jsou nejenom rychlé, ale i bezpečné a spolehlivé. Uděláme vše pro to, aby se co nejdříve na okruhy vrátily.“
 
Jaký je tedy plán příprav a případných testů pro nadcházející týdny?
„V posledních dvou dnech jsme se problémy intenzivně zabývali a příčiny analyzovali. Došli jsme k závěrům a řešení, které nyní musíme prověřit na okruhu. V současné době připravujeme 2 vozy pro testy, které proběhnou za účasti a pod vedením našich partnerů a dodavatelů postižených komponent koncem příštího týdne v rámci Histo-Cupu na rakouském Red Bull Ringu.“
 
Bude maďarský dvojzávod nahrazen jiným podnikem, a nebo se počet letošních víkendů sníží na šest?
„Obě varianty jsou samozřejmě možné, v první řadě se ale nyní koncentrujeme na vyřešení problému a až následně a po konzultaci s týmy budeme přemýšlet o konečné podobě kalendáře.“
 
 
 
 

zdroj: http://www.octaviacup.cz
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447