<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

International Wine Show Prague v hotelu Hilton již po osmnácté

(12.4. 2017)
Mezinárodní vinařský veletrh International Wine Show Prague je dnes již stabilní, zavedenou, odborníky ceněnou a vyhledávanou akcí v odvětví obchodu s vínem v České republice,  Toto pravidelné setkání vinařů, kde otevřeně dominuje obchodní podtón, se tradičně koná v elegantním prostředí atriového hotelu Hilton dvakrát v roce - na jaře a na podzim.
Jde o nejvýznamnější B2B vinařský event v České republice. Je určen jak pro domácí, tak zahraniční majitele vinařství a distributory vína, kteří mají zájem o nové obchodní partnery v Čechách, na Slovensku i na okolních trzích. Veletrh plní roli významné příležitosti pro získávání a výměnu obchodních kontaktů a informací. Široká prezentace vín je určena výhradně pro odborníky z oblasti nákupu a prodeje vína a nápojů, majitele a provozní barů, restaurací, hotelů, kaváren, vinoték, obchodníky z oblasti maloobchodu a velkoobchodu, distributory a importéry. Nechybějí ani odborní novináři a publicisté. Pro usnadnění komunikace mezi vystavovateli a návštěvníky je kapacita veletrhu omezena na cca 600 návštěvníků z vinařské branže. Cílem je, aby se vystavovatel mohl plně soustředit na prezentaci své produkce. Exkluzivitu akce zajišťuje z opačné strany také limitované množství vystavovatelů, jejichž počet je stanoven na maximálně osmdesát (letošního jarního veletrhu  se zúčastnilo 75 vystavovatelů). IWSP poskytuje zájemcům individuální servis při budování nových obchodních vztahů v České republice a na Slovensku. Smyslem je znásobit potenciál  IWSP a rozšířit služby pro jednotlivé vystavovatele. Předsevzetím organizátorů je vytvořit trvalou základnu pro vytváření kvalitních obchodních partnerství v oblasti obchodu s vínem.
Při každém veletrhu IWSP je také k dispozici magazín EnoMARKETING, spolehlivý průvodce účastníků. Podrobně informuje o všech novinkách, aktualitách, zajímavostech, vystavovatelích a vybraných vinařských tématech. Nechybějí rozhovory se zajímavými osobnostmi. Vinaři, vinařské asociace, sdružení, vinotéky, vinné bary a obchodníci mohou na jeho stránkách  informovat o svých produktech a novinkách. Magazín vychází v tištěné i online verzi čtyřikrát ročně a je zdarma distribuován všem významným subjektům v oblasti obchodu s vínem v České republice. Online verze časopisu je k dispozici na webových stránkách www.iwsp.cz.
IWSP je stěžejní událostí v Českém vinařském kalendáři.  Vinařství má v České republice tradici, sahající hluboko do historie a jeho úspěchy na světových soutěžích dokládají, že čeští a moravští vinaři vyrábějí vysoce kvalitní vína. Tuzemská výroba vína pokrývá v průměru 30 % zdejší spotřeby. Proto významnou roli hraje import. U českých spotřebitelů v posledních desetiletích vzrůstá nejen sama konzumace vína, ale i celkový zájem o vinařství ve všech jeho souvislostech. Ruku v ruce s tímto trendem stoupá i význam a užitek veletrhu IWSP.  
Ozdobou IWSP jsou již pravidelně velmi zajímaví hosté, mezi nimi i držitelé mezinárodně respektovaného titulu Master of Wine. Pod jejich vedením proběhly na letošním jarním veletrhu tzv. Masterclass – tedy tématické degustační programy. Například paní Romana Echensperger, MW představila produkci několika členských vinařství nejstarší německé asociace vinařů - VDP, Justin Knock MW uvedl vína z Kalifornie a nejlepší sommeliér Evropy (2009) a světa (2010) Luca Gardini uvedl sérii vybraných vín z produkce italské.  
V poslední době se organizátoři IWSP snaží – úspěšně – ozvláštnit nabídku něčím poněkud odlišným, jakousi „třešničkou na dortu“. V minulých akcích šlo např. o japonské saké, nebo moldavské koňaky. O letošním jarním veletrhu touto výjimečností byla degustace whisky značek Glencadam a Tomintoul na stánku Angus Dundee Distillers. Zájem byl pozoruhodný.
                                                                                                                           
Miroslav Navara
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447