<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

International Wine Show Prague v hotelu Hilton již po osmnácté

(12.4. 2017)
Mezinárodní vinařský veletrh International Wine Show Prague je dnes již stabilní, zavedenou, odborníky ceněnou a vyhledávanou akcí v odvětví obchodu s vínem v České republice,  Toto pravidelné setkání vinařů, kde otevřeně dominuje obchodní podtón, se tradičně koná v elegantním prostředí atriového hotelu Hilton dvakrát v roce - na jaře a na podzim.
Jde o nejvýznamnější B2B vinařský event v České republice. Je určen jak pro domácí, tak zahraniční majitele vinařství a distributory vína, kteří mají zájem o nové obchodní partnery v Čechách, na Slovensku i na okolních trzích. Veletrh plní roli významné příležitosti pro získávání a výměnu obchodních kontaktů a informací. Široká prezentace vín je určena výhradně pro odborníky z oblasti nákupu a prodeje vína a nápojů, majitele a provozní barů, restaurací, hotelů, kaváren, vinoték, obchodníky z oblasti maloobchodu a velkoobchodu, distributory a importéry. Nechybějí ani odborní novináři a publicisté. Pro usnadnění komunikace mezi vystavovateli a návštěvníky je kapacita veletrhu omezena na cca 600 návštěvníků z vinařské branže. Cílem je, aby se vystavovatel mohl plně soustředit na prezentaci své produkce. Exkluzivitu akce zajišťuje z opačné strany také limitované množství vystavovatelů, jejichž počet je stanoven na maximálně osmdesát (letošního jarního veletrhu  se zúčastnilo 75 vystavovatelů). IWSP poskytuje zájemcům individuální servis při budování nových obchodních vztahů v České republice a na Slovensku. Smyslem je znásobit potenciál  IWSP a rozšířit služby pro jednotlivé vystavovatele. Předsevzetím organizátorů je vytvořit trvalou základnu pro vytváření kvalitních obchodních partnerství v oblasti obchodu s vínem.
Při každém veletrhu IWSP je také k dispozici magazín EnoMARKETING, spolehlivý průvodce účastníků. Podrobně informuje o všech novinkách, aktualitách, zajímavostech, vystavovatelích a vybraných vinařských tématech. Nechybějí rozhovory se zajímavými osobnostmi. Vinaři, vinařské asociace, sdružení, vinotéky, vinné bary a obchodníci mohou na jeho stránkách  informovat o svých produktech a novinkách. Magazín vychází v tištěné i online verzi čtyřikrát ročně a je zdarma distribuován všem významným subjektům v oblasti obchodu s vínem v České republice. Online verze časopisu je k dispozici na webových stránkách www.iwsp.cz.
IWSP je stěžejní událostí v Českém vinařském kalendáři.  Vinařství má v České republice tradici, sahající hluboko do historie a jeho úspěchy na světových soutěžích dokládají, že čeští a moravští vinaři vyrábějí vysoce kvalitní vína. Tuzemská výroba vína pokrývá v průměru 30 % zdejší spotřeby. Proto významnou roli hraje import. U českých spotřebitelů v posledních desetiletích vzrůstá nejen sama konzumace vína, ale i celkový zájem o vinařství ve všech jeho souvislostech. Ruku v ruce s tímto trendem stoupá i význam a užitek veletrhu IWSP.  
Ozdobou IWSP jsou již pravidelně velmi zajímaví hosté, mezi nimi i držitelé mezinárodně respektovaného titulu Master of Wine. Pod jejich vedením proběhly na letošním jarním veletrhu tzv. Masterclass – tedy tématické degustační programy. Například paní Romana Echensperger, MW představila produkci několika členských vinařství nejstarší německé asociace vinařů - VDP, Justin Knock MW uvedl vína z Kalifornie a nejlepší sommeliér Evropy (2009) a světa (2010) Luca Gardini uvedl sérii vybraných vín z produkce italské.  
V poslední době se organizátoři IWSP snaží – úspěšně – ozvláštnit nabídku něčím poněkud odlišným, jakousi „třešničkou na dortu“. V minulých akcích šlo např. o japonské saké, nebo moldavské koňaky. O letošním jarním veletrhu touto výjimečností byla degustace whisky značek Glencadam a Tomintoul na stánku Angus Dundee Distillers. Zájem byl pozoruhodný.
                                                                                                                           
Miroslav Navara
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447