<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Hvězdná sestava na nedělní Dakar Setkání

(22.3. 2017)
Hvězdná sestava na MOGUL Dakar Setkání
Početný a pestrý je seznam dakarských závodníků, kteří se v neděli 26. března zúčastní největšího setkání v České republice.
V neděli 26. března se na Autodromu v Sosnové u České Lípy odehraje největší setkání dakarských závodníků v České republice. Uvidíme zde nejen skvělé závodníky v Čechách tolik populárních kamionů, ale také špičkové motocyklisty, čtyřkolkáře a závodníky s terénními vozy a bugy. Hvězdou MOGUL Dakar Setkání bude španělský závodník Xavier Pons, který patří ke špičce na Dakaru a má za sebou dlouhou kariéru soutěžního jezdce v mistrovství světa v rally WRC. Diváci uvidí silné české týmy, jako jsou Buggyra Racing,
 
Big Shock Racing, BARTH Racing, Bonver Dakar Project, South Racing, MRG Racing. Chybět nebudou motocyklisté Ondřej Klymčiw, Lukáš Kvapil a další. Moderní závodní speciály se divákům představí na atraktivní trati, kde nechybí množství skoků, a budou střídány historickými dakarskými kamiony Tatra a LIAZ a doprovodnou technikou. Diváci uvidí také špičkové okruhové kamiony na trati Autodromu v Sosnové i v divácky přístupném servisním zázemí.
 
Pauzy mezi exhibičními jízdami dakarských závodníků budou proloženy závodem těch nejlepších z MOGUL Driving Cupu – seriálu závodů soutěžních vozů na Autodromu v Sosnové. V rámci doprovodného programu diváci uvidí také drifterskou show a závody velkých dakarských RC modelů.
 
 
 
 
 
Program MOGUL Dakar Setkání začíná v neděli 26. března v 9:00 a finále je připraveno na 16:30. Nenechte si ujít tuto jedinečnou šanci vidět takové množství závodníků z Dakaru a Africa ECO Race na jednom místě, a hlavně jejich úžasnou techniku v pohybu na atraktivní trati. Vidět létat vzduchem desetitunový kamion, to stojí za to!
 
Děti do 12 let mají vstup zdarma a dospělí návštěvníci za celodenní program na Autodromu v Sosnové zaplatí 150,- Kč včetně vstupu do depa závodních strojů. Více informací najdete na www.autodrom.cz a facebooku Autodrom Sosnová.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447