<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

MotoGPS nabídne i televize Nova Sport 1!

(24.3. 2017)
Šedesátý devátý ročník Mistrovství světa silničních motocyklů začíná už tento víkend Velkou cenou Kataru! Letošní ročník se můžeme těšit na další pokračování soubojů mezi Valentinem Rossim a španělskou dvojicí Márquez, Lorenzo, návrat Karla Abrahama i útok Jakuba Kornfeila na nejvyšší příčky v Moto3. To vše a mnohem víc nabídne Nova Sport 1!

Po roční pauze v seriálu superbiků se do královské kubatury MotoGP vrací Karel Abraham, který se těší na novou motorku. Tou bude letos Ducati Desmosedici GP15, s kterou absolvoval už kompletní přípravu a zatím je se strojem spokojený: „Někomu Ducati nevyhovuje, ale já jsem s ní zatím velmi spokojený.“ A jak vidí své letošní šance? „Když v týmu panuje správná atmosféra, tak i výsledky bývají dobré. Ale přesné umístění se těžko odhaduje. Momentálně můžu říct, že budu rád, když budeme pravidelně sbírat body,“ dodává Abraham.
 


Společně s Karlem Abrahamem vyjedou na trať v Kataru také tři největší favorité královské kubatury – Valentino Rossi, Marc Márquez a Jorge Lorenzo. Italský legendární jezdec prahne po titulu, který by mu umožnil ukončit kariéru na naprostém vrcholu a skončit jako král. Proti tomu budou ale zcela jednoznačně Lorenzo s Márquezem, kteří Rossimu nedají klidu a budou chtít pokračovat v nadvládě španělských jezdců. Závod nejvyšší kubatury vysílá v neděli od 19:45 Nova Sport 1!

V kategorii Moto3 bude i letos bojovat Jakub Kornfeil, který znovu mění motorku. Hondu totiž letos nahradí Peugeot a na novém stroji bude bojovat o umístění v elitní desítce. Zda se mu to podaří, napoví už první závod, který vysílá v neděli od 16:50 Nova Sport 1!


Plán vysílání Velké ceny Kataru na Nova Sport 1:
Pátek
17:00 Trénink Moto3
17:55 Trénink Moto2
18:55 Trénink MotoGP

Sobota
16:00 Kvalifikace Moto3
16:55 Kvalifikace Moto2
17:55 Kvalifikace MotoGP

Neděle
16:50 Závod Moto3
18:10 Závod Moto2
19:45 Závod MotoGP
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447