<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

MotoGPS nabídne i televize Nova Sport 1!

(24.3. 2017)
Šedesátý devátý ročník Mistrovství světa silničních motocyklů začíná už tento víkend Velkou cenou Kataru! Letošní ročník se můžeme těšit na další pokračování soubojů mezi Valentinem Rossim a španělskou dvojicí Márquez, Lorenzo, návrat Karla Abrahama i útok Jakuba Kornfeila na nejvyšší příčky v Moto3. To vše a mnohem víc nabídne Nova Sport 1!

Po roční pauze v seriálu superbiků se do královské kubatury MotoGP vrací Karel Abraham, který se těší na novou motorku. Tou bude letos Ducati Desmosedici GP15, s kterou absolvoval už kompletní přípravu a zatím je se strojem spokojený: „Někomu Ducati nevyhovuje, ale já jsem s ní zatím velmi spokojený.“ A jak vidí své letošní šance? „Když v týmu panuje správná atmosféra, tak i výsledky bývají dobré. Ale přesné umístění se těžko odhaduje. Momentálně můžu říct, že budu rád, když budeme pravidelně sbírat body,“ dodává Abraham.
 


Společně s Karlem Abrahamem vyjedou na trať v Kataru také tři největší favorité královské kubatury – Valentino Rossi, Marc Márquez a Jorge Lorenzo. Italský legendární jezdec prahne po titulu, který by mu umožnil ukončit kariéru na naprostém vrcholu a skončit jako král. Proti tomu budou ale zcela jednoznačně Lorenzo s Márquezem, kteří Rossimu nedají klidu a budou chtít pokračovat v nadvládě španělských jezdců. Závod nejvyšší kubatury vysílá v neděli od 19:45 Nova Sport 1!

V kategorii Moto3 bude i letos bojovat Jakub Kornfeil, který znovu mění motorku. Hondu totiž letos nahradí Peugeot a na novém stroji bude bojovat o umístění v elitní desítce. Zda se mu to podaří, napoví už první závod, který vysílá v neděli od 16:50 Nova Sport 1!


Plán vysílání Velké ceny Kataru na Nova Sport 1:
Pátek
17:00 Trénink Moto3
17:55 Trénink Moto2
18:55 Trénink MotoGP

Sobota
16:00 Kvalifikace Moto3
16:55 Kvalifikace Moto2
17:55 Kvalifikace MotoGP

Neděle
16:50 Závod Moto3
18:10 Závod Moto2
19:45 Závod MotoGP
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447