<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Oba Mammoet renaulty z českých dílen MKR jsou v cíli Dakaru 2017.

(20.1. 2017)
Je dobojováno! 39. ročník Rally Dakar se po dvou náročných týdnech dostal do cíle. Do Buenos Aires přijely také dva kamiony z dílny MKR Technology. Přestože v severočeském týmu panují smíšené pocity, kdy de Baarova posádka po předchozím smolném dnu přišla o umístění v elitní pětce, všichni zaslouží velké uznání. Únava a vyčerpání bylo obrovské, ale všichni bojovali vždy do poslední chvíle na více než maximum. I když to mnohdy vypadalo marně, nikdo se nevzdal. Dakar je prostě o hrdinech a jejich heroických výkonech a ti u MKR prostě nechyběli.
 "Holt si na větší úspěch musíme počkat. Ostudu jsme neudělali, vyhráli jsme dvě etapy, získali bronz, vedli jsme průběžnou klasifikaci. Šestkrát jsme byli v elitní desítce a navíc až do předposlední etapy to vypadalo na celkové páté místo. Když se na to podíváme takto, nemůžeme mluvit o fiasku, prostě štěstí nestálo na naší straně. Neodjedeme zrovna veselí, ale nemusíme mít ani svěšené hlavy. Radost mám určitě z toho, jak všichni ke všem nástrahám přistoupili. I když už člověk propadal marnosti a neměl sílu, nikdo nepolevil. Jen ta touha nás dovedla až do cíle, což byl vlastně náš hlavní cíl, dojet do Buenos Aires," začal bilancovat Mario Kress, šéf konstruktérského týmu MKR Technology.
            Závěrečná etapa z Ría Cuarta do Buenos Aires už byla prakticky jen transportní. Rychlostní zkouška měla jen symbolických 64 kilometrů a pořadatelé do ní posádky pustili nikoli podle dojetí předchozí etapy, ale podle celkového hodnocení. Piloti severočeských renaultů Pascal de Baar a Martin van den Brink byli tentokrát rádi, že se do ní vůbec mohli pustit.
V té předposlední v pátek 13. oba jejich speciály potkaly velké technické potíže, smůla jako hrom! S velkou ztrátou dojeli do bivaku, kde tým mechaniků naposledy zmobilizoval své síly a stroje v minimální době přichystal na závěrečné dějství. Poslední 12. etapu oba zvládli se ctí. Van den Brink projel v patnáctém čase, de Baar ve dvacátém. Zvítězil celkový vítěz 39. ročníku Rus Eduard Nikolajev s kamazem.
 
 
            Nikolajev se z celkového vítězství raduje znovu po čtyřech letech. V celkovém ranku sestava Pascal de Baar, Martin Roesink a Wouter de Graaff v kamionu s číslem 510 skončila dvacátá a jeho týmoví parťáci z Mammoet Rallysport s kamionem 506 Martin van den Brink, Daniel Kozlovský a Marcel Blankestijn jsou čtyřiatřicátí.
Hendikepovanému andorskému pilotovi Albertu Lloverovi z českého týmu Bonver Dakar Project, kterému tým MKR Technology připravoval závodní agregát, patří konečná čtyřiadvacátá pozice. "Dakar je už téměř za námi. Neskončil sice tak, jak jsme si přáli, ale musíme si z něj vzít jen to nejlepší, abychom sami mohli být ještě lepší. Vím, že na to máme, a věřím, že až se to jednou sejde, bude to pecka," vzhlíží k lepším zítřkům Mario Kress, autor projektu MKR Adventure.
Dakar 2017
Výsledky – 12. etapa (Río Cuarto-Buenos Aires, 64 km):
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 34:25
2. Mardeev (Rus) Kamaz +0:33
3. Viazovich (Blr) Maz +0:44
4. Versluis (Ned) +1:09
5. Villagra (Arg) Iveco +1:25
15. van den Brink (Ned) Renault Trucks +4:06
20. de Baar (Ned) Renault Trucks +5:47
24. Llovera (And) Tatra +11:47

Celkově:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 27:58:24
2. Sotnikov (Rus) Kamaz +18:58
3. de Rooy (Ned) Iveco +41:19
4. Villagra (Arg) Iveco +1:00:04
5. Mardeev (Rus) Kamaz +2:26:50
20. de Baar (Ned) Renault Trucks +11:47:13
24. Llovera (And) Tatra +15:45:37
34. van den Brink (Ned) Renault Trucks +32:41:03
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447