<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Podle Lopraise i Kolomajze se jednalo o nejtěžší Dakar jejich dosavadní kariéry.

(3.2. 2017)
Nejtěžší Dakar, shodují se jezdci Tatra Buggyra Racing týmu
V devětatřicátém ročníku Rally Dakar sedmý Aleš Loprais a patnáctý Martin Kolomý při dnešní tiskové konferenci shodně potvrdili, že se jednalo o nejtěžší Dakar jejich dosavadní kariéry.
Horkým tématem okolo Aleše Lopraise byly samozřejmě problematické servo pumpy, které tým odebírá od externího dodavatele. „Pro mě to byl po psychické stránce vůbec nejtěžší Dakar, který jsem kdy absolvoval. Technické problémy se servo pumpou nás stály nejen hodně času, ale i úsilí. Z tohoto pohledu je konečné sedmé místo maximum možného. Teď si musíme všichni sednout a vyhodnotit vše, co se událo,“ uvedl na tiskové konferenci týmu Tatra Buggyra Racing Aleš Loprias.
Patnáctá pozice v cíli samozřejmě nevypovídá o rychlosti posádky, kterou tvoří Martin Kolomý a bratři Kiliani. „Podmínky měli všichni stejné, a tak to, co se nám stalo, nás neomlouvá. Náš Phoenix trpěl ještě dětskými nemocemi a ty nás stály hodně času. Myslím, že ale tým máme kvalitní a Tatra podvozkově fungovala taky perfektně, takže já se těším na další lovení vytouženého beduína. Teď se nad sebou musí zamyslet pořadatelé,“ uvedl se svým věčným úsměvem Kolomý.
VIZ také : Dakar 2017 v Jižní Americe - nad propastí? Skončil nejnepovedenější a nejhorší americký ročník !!
 
 

Český tým nyní nemá jednoduchou výchozí pozici k dalšímu rozhodování. „Myslím, že je příliš brzy přemýšlet nad dalším Dakarem. Organizátoři nám nejprve musí představit tratě následujícího ročníku a na základě toho se rozhodneme. Určitě už nechceme cestovat přes půl zeměkoule kvůli dvěma tisícům závodních kilometrů,“ nechal otazník nad dalším Dakarem manažer týmu Jan Kalivoda.
Aleš Loprais a Jiří Stross na tiskové konferenci dodatečně oslavili narozeniny, které oba shodně slavili provizorně 10. ledna v Saltě. 
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447