<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Dva týdny do uzávěrky 36. Valašské rally a seznam přihlášených se začíná plnit.

(27.2. 2017)
Startovka „Valašky“ se začíná plnit
Čtrnáct dní zbývá do uzávěrky přihlášek JANČA - 36. Valašské rally, ale i tak se seznam přihlášených posádek začíná plnit zajímavými jmény. Těmi vůbec prvními přihlášenými byla dvojice Václav Pech – Petr Uhel. Na Valašsce, která se uskuteční ve dnech 24. – 26. března 2017, se objeví s vozem Ford Fiesta R5.
Právě Václav Pech ohlásil před začátkem sezony přechod z divácky atraktivního porsche do Fordu Fiesta R5. Do vozu, se kterým bude mít větší ambice míchat pořadím na nejčelnějších příčkách a opět se bude moci poprat o domácí titul.
 
 
Ač ještě není mezi přihlášenými, jeho hlavním konkurentem se jeví Jan Kopecký. Šéf továrního týmu Škoda Motorsport Michal Hrabánek již potvrdil snahu mladoboleslavské stáje o zisk třetího domácího vavřínu v řadě. A tovární jezdec se na nedávné hokejové rally exhibici ve Zlíně k návratu „Valašky“ do MČR vyjádřil slovy: „Určitě je to dobře pro fandy z Moravy. Přece jen je jich tady nejvíce, a tak budou mít v regionu další velký závod. A pokud pořadatelé sáhnout po osvědčených úsecích, věřím, že nás čeká krásný závod.“
 
Vůz Ford Fiesta R5, připravovaný v dílnách Jaroslava Orsáka, figuruje i v přihlášce posádky Martin Vlček – Jindřiška Žáková. Právě tato dvojice láká z pozice ambasadorů od začátku roku posádky do Valašského Meziříčí a Kopřivnice k účasti na nejen sportovním, ale také naučně společenském programu letošní „Valašky“.
„Organizátoři loňského ročníku vdechli Valašce nový život a ukázali, že jsou schopni organizovat soutěž na nejvyšší úrovni,“ říká Martin Vlček, jehož jasným cílem bude domácí závod zdárně dokončit. „Určitě nechci podlehnout tlaku domácího prostředí. Očekávám davy fanoušků, vyhladovělých po zimní pauze. Na trati Valašky bude jistě velmi těžké neudělat chybu,“ doplňuje rodák z Příbora.
Stejný model vozu pro start na Valašce prezentoval i úřadující šampion v produkční kategorii Polák Jarek Szeja a zajímavá informace pronikla na veřejnost i z tábora stáje T&T. Jaromír Tarabus se ve dvojici s Petrem Machů objeví na startu s vozem Škoda Fabie Super 2000.
 
Pořadatelé už naopak obdrželi přihlášku od produkčního šampiona 2015 Martina Březíka (Mitsubishi Lancer Evo IX), zajímavostí aktuálního seznamu přihlášených je hned trojice vozů Porsche 997 GT3 Jiřího Jirovce (ex- Pech), Radoslava Nešpora a Petra Nešetřila. Organizátorům už dorazily i přihlášky „domácích“ posádek Eruanno Rally Teamu – Davida Suchařípy, Olgy Lounové, Lukáše Langmajera a Pavlíny Tydlačkové.
Uzávěrka přihlášek JANČA – 36. Valašské rally je o půlnoci, v pondělí 13. března 2017.
Informačním kanálem JANČA – 36. Valašské rally je internetová stránka www.valasskarally.cz, která bude zcela aktivní od začátku března. Informace k soutěži se postupně objevují i na facebookovém profilu „Valašská Rally Valmez“.
JANČA - 36. Valašská rally, tiskový servis
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447