<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Dakar Setkání v Sosnové 2017.

(25.2. 2017)
MOGUL Dakar Setkání připraveno na 26. března
Na Autodromu v Sosnové u České Lípy se v neděli 26. března uskuteční největší české setkání závodníků z Rallye Dakar.
Dakar stále platí za synonymum pro náročnou dálkovou rally, která má navíc v českých luzích a hájích velmi dlouhou tradici. Už koncem osmdesátých let totiž z tehdejšího Československa vyjížděli první závodníci s kamiony Tatra a LIAZ na slavnou Rallye – Paris – Dakar. Česká stopa se na africkém a později jihoamerickém kontinentě nesmazatelně otiskla a i v současné době patří Česká republika mezi pět států světa, které mají nejpočetnější zastoupení na Dakaru.
 
 
Autodrom Sosnová se už potřetí stane hostitelem největšího českého setkání závodníků z Dakaru současnosti i minulosti. Na trati se zde představí technika českých týmů v akci, protože Autodrom Sosnová je pro MOGUL Dakar Setkání přestavěn do podoby, která nabízí předvedení techniky na náročné trati s offroadovými i silničními prvky. Nechybí úseky na kluzké šotolině a divácky velmi oblíbené skoky. Na trati se v exhibičních jízdách představí závodní kamiony, osobní automobily i motocykly.
Diváci mají během MOGUL Dakar Setkání jedinečnou šanci vidět závodní automobily v akci na trati, ale během celodenního programu mohou navštívit i depo soutěžních strojů a z bezprostřední blízkosti si prohlédnout monstra, která zdolávají bláto a duny v Rallye Dakar. Ani letos nebude chybět divácky oblíbená autogramiáda s nejlepšími dakarskými závodníky.
„V letošním roce jsme opět v kontaktu s českou dakarskou špičkou a snažíme se do Sosnové přilákat co nejvíce závodníků z offroadových závodů. Jsme otevřeni všem, kteří zde chtějí ukázat svou techniku a předvést své týmy divákům. Máme přislíbenou účast silných českých týmů s kamiony a osobními automobily a věříme, že se divákům opět předvedou i motocyklisté. Nadějně se také letos rýsují jednání se zahraničními závodníky. Celodenní program v Sosnové během MOGUL Dakar Setkání je vyplněný motorsportem a nikdo se nebude nudit,“ říká ředitel Autodromu v Sosnové, Pavel Dušánek. Zajímavým zpestřením MOGUL Dakar Setkání bude i setkání modelářů, kteří staví a závodí s velkými RC modely dakarských kamionů. I ti se v neděli v Sosnové představí a jejich ukázky stojí za to.
MOGUL Dakar Setkání na Autodromu v Sosnové u České Lípy v neděli 26. března 2017 je součástí celodenního programu, kdy budou dakarské speciály na trati střídány souboji těch nejlepších závodníků série MOGUL Driving Cup, která je na Autodromu v Sosnové doma. Diváci tak kromě dakarských speciálů budou moci sledovat i soutěžní automobily všech kubatur a stupňů úprav tak, jak závodí v sérii MOGUL Driving Cup.
 
 
Nezapomeňte si do svých kalendářů poznamenat neděli 26. března 2017 a MOGUL Dakar Setkání v Sosnové. Vstupenky za jednotnou cenu 150,- Kč můžete už nyní objednávat na adrese obchod@autodrom.cz . Více informací postupem času naleznete na adrese www.autodrom.cz a facebooku Autodromu Sosnová.
Organizační tým Global Assistance Racing Aréna
web: www.autodrom.cz
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447