<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Dakar Setkání v Sosnové 2017.

(25.2. 2017)
MOGUL Dakar Setkání připraveno na 26. března
Na Autodromu v Sosnové u České Lípy se v neděli 26. března uskuteční největší české setkání závodníků z Rallye Dakar.
Dakar stále platí za synonymum pro náročnou dálkovou rally, která má navíc v českých luzích a hájích velmi dlouhou tradici. Už koncem osmdesátých let totiž z tehdejšího Československa vyjížděli první závodníci s kamiony Tatra a LIAZ na slavnou Rallye – Paris – Dakar. Česká stopa se na africkém a později jihoamerickém kontinentě nesmazatelně otiskla a i v současné době patří Česká republika mezi pět států světa, které mají nejpočetnější zastoupení na Dakaru.
 
 
Autodrom Sosnová se už potřetí stane hostitelem největšího českého setkání závodníků z Dakaru současnosti i minulosti. Na trati se zde představí technika českých týmů v akci, protože Autodrom Sosnová je pro MOGUL Dakar Setkání přestavěn do podoby, která nabízí předvedení techniky na náročné trati s offroadovými i silničními prvky. Nechybí úseky na kluzké šotolině a divácky velmi oblíbené skoky. Na trati se v exhibičních jízdách představí závodní kamiony, osobní automobily i motocykly.
Diváci mají během MOGUL Dakar Setkání jedinečnou šanci vidět závodní automobily v akci na trati, ale během celodenního programu mohou navštívit i depo soutěžních strojů a z bezprostřední blízkosti si prohlédnout monstra, která zdolávají bláto a duny v Rallye Dakar. Ani letos nebude chybět divácky oblíbená autogramiáda s nejlepšími dakarskými závodníky.
„V letošním roce jsme opět v kontaktu s českou dakarskou špičkou a snažíme se do Sosnové přilákat co nejvíce závodníků z offroadových závodů. Jsme otevřeni všem, kteří zde chtějí ukázat svou techniku a předvést své týmy divákům. Máme přislíbenou účast silných českých týmů s kamiony a osobními automobily a věříme, že se divákům opět předvedou i motocyklisté. Nadějně se také letos rýsují jednání se zahraničními závodníky. Celodenní program v Sosnové během MOGUL Dakar Setkání je vyplněný motorsportem a nikdo se nebude nudit,“ říká ředitel Autodromu v Sosnové, Pavel Dušánek. Zajímavým zpestřením MOGUL Dakar Setkání bude i setkání modelářů, kteří staví a závodí s velkými RC modely dakarských kamionů. I ti se v neděli v Sosnové představí a jejich ukázky stojí za to.
MOGUL Dakar Setkání na Autodromu v Sosnové u České Lípy v neděli 26. března 2017 je součástí celodenního programu, kdy budou dakarské speciály na trati střídány souboji těch nejlepších závodníků série MOGUL Driving Cup, která je na Autodromu v Sosnové doma. Diváci tak kromě dakarských speciálů budou moci sledovat i soutěžní automobily všech kubatur a stupňů úprav tak, jak závodí v sérii MOGUL Driving Cup.
 
 
Nezapomeňte si do svých kalendářů poznamenat neděli 26. března 2017 a MOGUL Dakar Setkání v Sosnové. Vstupenky za jednotnou cenu 150,- Kč můžete už nyní objednávat na adrese obchod@autodrom.cz . Více informací postupem času naleznete na adrese www.autodrom.cz a facebooku Autodromu Sosnová.
Organizační tým Global Assistance Racing Aréna
web: www.autodrom.cz
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447