<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Přestup historicky nejúspěšnějšího truckera Jochena Hahna.

(26.2. 2017)
Hahn přestupuje od značky MAN k Ivecu, Buggyra to neřeší
Když na konci sezóny 2015 vyměnil dvojnásobný mistr Evropy Norbert Kiss MAN za Mercedes, jednalo se o překvapení. Odchod historicky nejúspěšnějšího truckera všech dob Jochena Hahna od MAN k Ivecu, lze pak bez nadsázky nazvat senzací.
 
Zatímco Mercedes slavil v minulosti zásluhou Steve Parishe, Slima Borgudda či Heinz Wernera Lenze několik titulů mistrů Evropy, Iveco zatím nezaznamenalo byť jediné pohárové vítězství! „Buggyra má dlouholetý dobrý zvyk neřešit, co se děje v jiných týmech. Jochen nejspíše ví, co a proč to dělá, jako čtyřnásobný mistr Evropy třeba hledá nové výzvy,“ komentuje přestup desetiletí manažer Buggyry Jan Kalivoda.
 
„V minulých sezónách jezdil Iveco Stralis Gerd Korber, na vodě bylo auto docela konkurenceschopné. S Jochenem mohou vytvořit silnou dvojici, vždyť dohromady vyhráli šest titulů.“
 
 
V tradičním klidu zůstává také Adam Lacko, který se pro mnohé jeví jako kandidát na titul evropského šampióna číslo jedna. „Vůbec to nehodlám komentovat. Na novém autě jsme začali dělat hned po konci loňské sezóny a jsem takřka přesvědčen o tom, že testování prokáže zřetelný posun. Ale ani ostatní týmy nespí,“ říká Adam.
„Nemyslím si, že Jochen odešel proto, aby jezdil desátý, Norbert Kiss loni posunul Mercedes během jediné sezóny o deset let. A uvidíme, jak zareaguje na Jochenův odchod MAN. Každopádně díky Jochenovu odchodu se teď o truck racingu píše, a o tom to je."
 
 
zdroj: http://www.buggyra.com/ 
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447