<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Lukáš Pešek ambasadorem značky Peugeot v ČR

(1.3. 2017)
Lukáš Pešek: nový ambasador značky Peugeot v ČR
Motocyklový závodník Lukáš Pešek se stal ambasadorem značky Peugeot v České republice. Jeho volba vozu, se kterým spojí svou image, byla poměrně jasná: nejmodernější, aktuálně nejžádanější a zákazníky i médii vysoce hodnocený model – SUV Peugeot 3008.
Nové SUV Peugeot 3008 vyjadřuje sportovního ducha, silnou osobnost a schopnost překonávat překážky,... a právě tyto charakteristiky jsou vlastní i nejlepšímu českému motocyklovému jezdci Lukáši Peškovi. I proto vzniklo partnerství, jehož podstatou je spojit image Lukáše Peška se značkou Peugeot a zejména s modelem Peugeot 3008.
 
 
Nový ambasador značky Peugeot, Lukáš Pešek, si před několika dny převzal vůz ve specifikaci 3008 ALLURE 1.6 THP 165k EAT6. Tento reprezentativní automobil ho bude provázet po celý rok 2017, rok, ve kterém mladého jezdce čeká velice nabitá závodní sezóna. Letos se totiž Lukáš bude snažit obhájit prvenství v mistrovství ČR v kategorii Superbike a dále se chystá zúčastnit vytrvalostních závodů MS Endurace. Kromě závodění se už 4 roky věnuje trénování mladých talentů a působí také jako instruktor bezpečné jízdy v ČR a v Evropě.

Lukáš Pešek je od roku 2003 stálým účastníkem seriálu MS Moto GP. V uplynulých letech v tomto prestižním šampionátu získal dvě vítězství, 9 umístění na stupních vítězů, několik nejrychlejších časů na kolo a pole position. S dosaženými výsledky se stal nejlepším českým jezdcem, který dokázal navázat na zlaté časy českého působení na mistrovství světa. Dodnes žádný z českých jezdců nepřekonal jeho výsledky.
 
„Peugeot 3008 na mě zapůsobil svým nepřehlédnutelným vzhledem. Následně mě mile překvapil nesmírně pohodlným a moderním interiérem. Líbí se mi také malý volant, skvěle padne do ruky, a tím se auto velmi dobře řídí,“ okomentoval svoji volbu vozu Lukáš Pešek.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447