<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Lukáš Pešek ambasadorem značky Peugeot v ČR

(1.3. 2017)
Lukáš Pešek: nový ambasador značky Peugeot v ČR
Motocyklový závodník Lukáš Pešek se stal ambasadorem značky Peugeot v České republice. Jeho volba vozu, se kterým spojí svou image, byla poměrně jasná: nejmodernější, aktuálně nejžádanější a zákazníky i médii vysoce hodnocený model – SUV Peugeot 3008.
Nové SUV Peugeot 3008 vyjadřuje sportovního ducha, silnou osobnost a schopnost překonávat překážky,... a právě tyto charakteristiky jsou vlastní i nejlepšímu českému motocyklovému jezdci Lukáši Peškovi. I proto vzniklo partnerství, jehož podstatou je spojit image Lukáše Peška se značkou Peugeot a zejména s modelem Peugeot 3008.
 
 
Nový ambasador značky Peugeot, Lukáš Pešek, si před několika dny převzal vůz ve specifikaci 3008 ALLURE 1.6 THP 165k EAT6. Tento reprezentativní automobil ho bude provázet po celý rok 2017, rok, ve kterém mladého jezdce čeká velice nabitá závodní sezóna. Letos se totiž Lukáš bude snažit obhájit prvenství v mistrovství ČR v kategorii Superbike a dále se chystá zúčastnit vytrvalostních závodů MS Endurace. Kromě závodění se už 4 roky věnuje trénování mladých talentů a působí také jako instruktor bezpečné jízdy v ČR a v Evropě.

Lukáš Pešek je od roku 2003 stálým účastníkem seriálu MS Moto GP. V uplynulých letech v tomto prestižním šampionátu získal dvě vítězství, 9 umístění na stupních vítězů, několik nejrychlejších časů na kolo a pole position. S dosaženými výsledky se stal nejlepším českým jezdcem, který dokázal navázat na zlaté časy českého působení na mistrovství světa. Dodnes žádný z českých jezdců nepřekonal jeho výsledky.
 
„Peugeot 3008 na mě zapůsobil svým nepřehlédnutelným vzhledem. Následně mě mile překvapil nesmírně pohodlným a moderním interiérem. Líbí se mi také malý volant, skvěle padne do ruky, a tím se auto velmi dobře řídí,“ okomentoval svoji volbu vozu Lukáš Pešek.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447