<< Zpět na archív
Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

PROBĚHLO DRUHÉ ZASEDÁNÍ NOVÉHO PREZÍDIA AUTOKLUBU ČR

(17.1. 2017)
Sídlo Autoklubu ČR se dnes stalo místem konání dalšího zasedání Prezídia Autoklubu ČR. V úvodu jednání podal prezident Autoklubu ČR, Jan Šťovíček informaci o úspěšné schůzce s ministryní školství mládeže a tělovýchovy a její náměstkyní, se kterými se dohodli o vzájemné intenzivní spolupráci.
Dalším bodem jednání Prezídia byl Nadační fond Autoklubu ČR, který úspěšně funguje a podpořil již mnoho talentovaných jezdců. Prezident AČR odstoupil z pozice předsedy Nadačního fondu a na post předsedkyně byla schválena paní Yvonna Kneblová. Další změnou ve vedení Nadačního fondu je na pozici Petra Válka, který nás bohužel po těžké nemoci opustil dne 5. ledna 2017. V jeho funkci ho nahradí Květoslav Mašita. Revizorem byl jmenován Ing. Tomáš Reif.
 
Prezídium bylo seznámeno s výsledky Valné hromady Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR, která proběhla dne 11. ledna 2017. Asociace center sdružuje osoby, které jsou vlastníky nebo provozovateli center pro zdokonalovací výcvik řidičů a metodicky řídí a organizuje jejich činnost. Valná hromada odvolala stávající výkonný výbor a zvolila nový tříčlenný výbor ve složení Jan Šťovíček, Dalimil Frič a Jiří Volovecký. Předsedou Asociace center byl zvolen Jan Šťovíček.
 
Dále byl schválen rozpočet pro rok 2017. Výkonný ředitel podotkl zásadní body v hospodaření a sledování jednoho z hlavních cílů nového Prezídia AČR, kterým je diverzifikace zdrojů. Důležitým úkolem je optimalizace hospodaření budovy Autoklubu ČR a nové projekty, které přinesou “soukromé” finance. Prezídium bylo informováno o pokračování úspěšné spolupráce se společností Peugeot ČR v oblasti rally a juniorských jezdců.
 
Viceprezidenti a jednotlivé subjekty Autoklubu ČR informovali přísedící o své činnosti a přípravě sezony. Automobilový sport začíná s jednotlivými podniky v měsíci březnu 2017. Motocyklový sport sezonu odstartoval již v neděli 15. ledna 2017 prvním závodem seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu a připravuje podniky na ledové ploché dráze.
 
Další zasedání Prezídia Autoklubu ČR proběhne 21. února 2017.
 
tz: Autoklub ČR
Jiří Vachta
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447