<< Zpět na archív
Akce:
1.2. 16 - 31.12. 17
 

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku

Muzeum zpřístupnilo návštěvníkům nové prostory ve druhém patře pardubického zámku.Po vstupu do archeologické expozice se vydáte na dobrodružnou cestu zpět historií. Provede vás od raného středověku až po dobu pravěkého osídlení v našem regionu. Cestu zahájíte v 10. století, době sv. Václava a budete se vracet proti proudu času přes období Germánů a?Keltů až k nejstarším zemědělcům a lovcům mamutů. Těšit se můžete zejména na fascinující poklad ze Lžovic, nádherné rekonstrukce žárových hrobů z doby popelnicových polí, jedinečnou plastiku kozla z doby kamenné z?Třebosic a na mnoho dalšího. Součástí expozice je i hmatová stezka, prostřednictvím které zažijete pravěk doslova „na vlastní kůži“Všichni návštěvníci se mohou dotýkat keramických, kovových i kamenných replik. Součástí stezky však jsou také další atrakce, například modely neolitického domu a pravěké pece. Vnímání archeologie dalším smyslem – hmatem umožní zažít zcela nové pocity.

Kde

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum, Zámek čp. 2, Pardubice

Organizátor


web: http://www.vcm.cz
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Kouzlo krajiny

Kouzlo krajiny - animační program - děti si díky výtvarným etudám seznámí s vývojem krajinomalby, prací s barvami a se světlem v obraze. Vhodné pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
1.9. 16 - 30.6. 17
 

Program pro školy: Na skok do renesance

Animační program zaměřený na období renesance a renesanční památky v Pardubicích, během kterého si žáci vytvoří 3-D model vlastního renesančního zámku. Vhodné od 3. třídy ZŠ a SŠ.

Kde

Východočeská galerie v Pardubicích - zámek, Zámek č. 3, Pardubice

Organizátor


web: http://pater.cz/vcg/programy/programy-pro-skoly/
Převzato z www.vychodni-cechy.info

PROBĚHLO DRUHÉ ZASEDÁNÍ NOVÉHO PREZÍDIA AUTOKLUBU ČR

(17.1. 2017)
Sídlo Autoklubu ČR se dnes stalo místem konání dalšího zasedání Prezídia Autoklubu ČR. V úvodu jednání podal prezident Autoklubu ČR, Jan Šťovíček informaci o úspěšné schůzce s ministryní školství mládeže a tělovýchovy a její náměstkyní, se kterými se dohodli o vzájemné intenzivní spolupráci.
Dalším bodem jednání Prezídia byl Nadační fond Autoklubu ČR, který úspěšně funguje a podpořil již mnoho talentovaných jezdců. Prezident AČR odstoupil z pozice předsedy Nadačního fondu a na post předsedkyně byla schválena paní Yvonna Kneblová. Další změnou ve vedení Nadačního fondu je na pozici Petra Válka, který nás bohužel po těžké nemoci opustil dne 5. ledna 2017. V jeho funkci ho nahradí Květoslav Mašita. Revizorem byl jmenován Ing. Tomáš Reif.
 
Prezídium bylo seznámeno s výsledky Valné hromady Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR, která proběhla dne 11. ledna 2017. Asociace center sdružuje osoby, které jsou vlastníky nebo provozovateli center pro zdokonalovací výcvik řidičů a metodicky řídí a organizuje jejich činnost. Valná hromada odvolala stávající výkonný výbor a zvolila nový tříčlenný výbor ve složení Jan Šťovíček, Dalimil Frič a Jiří Volovecký. Předsedou Asociace center byl zvolen Jan Šťovíček.
 
Dále byl schválen rozpočet pro rok 2017. Výkonný ředitel podotkl zásadní body v hospodaření a sledování jednoho z hlavních cílů nového Prezídia AČR, kterým je diverzifikace zdrojů. Důležitým úkolem je optimalizace hospodaření budovy Autoklubu ČR a nové projekty, které přinesou “soukromé” finance. Prezídium bylo informováno o pokračování úspěšné spolupráce se společností Peugeot ČR v oblasti rally a juniorských jezdců.
 
Viceprezidenti a jednotlivé subjekty Autoklubu ČR informovali přísedící o své činnosti a přípravě sezony. Automobilový sport začíná s jednotlivými podniky v měsíci březnu 2017. Motocyklový sport sezonu odstartoval již v neděli 15. ledna 2017 prvním závodem seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu a připravuje podniky na ledové ploché dráze.
 
Další zasedání Prezídia Autoklubu ČR proběhne 21. února 2017.
 
tz: Autoklub ČR
Jiří Vachta
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447