Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Do Prahy míří světová špička FMX.

(2.11. 2017)
FMX Gladiator Games už v sobotu 4. listopadu!
Do Prahy míří světová špička FMX
FMX GLADIATOR GAMES 2017
17. ročník show – největší světové hvězdy FMX – osobní setkání s jezdci
PRAHA, 31. října – Už 4. listopadu si v Praze dají sraz největší osobnosti české i světové FMX scény, aby společně zazářily na nejstarší evropské freestyle motokrosové show, FMX Gladiator Games. Je jasné, že o napínavé momenty, extrémní výkony ani adrenalin nebude nouze a diváci navíc budou mít jedinečnou šanci setkat se s legendami světa FMX tváří v tvář, potřást si s obdivovanými jezdci rukou, odnést si jejich autogram nebo si pořídit společnou fotku.
Před tím, než se O2 arena otřese v základech, rozezní se hudba a vzduchem začnou létat jezdci na motocyklech, sněžných skútrech a dalších strojích, připravili pořadatelé pro návštěvníky speciální Pit party, neboli setkání v zákulisí. Od 14:30 tak budou mít návštěvníci jedinečnou šanci nejen se potkat s hvězdami FMX, ale také proniknout do backstage show, prozkoumat scénu a z bezprostřední blízkosti si prohlédnout a projít nájezdové rampy i stroje jednotlivých jezdců.
Než budou mít diváci za několik dní šanci se s největšími českými i světovými hvězdami FMX seznámit osobně, mohou je nyní poznat alespoň prostřednictvím jejich krátkých medailonků…
 
 
Domácími reprezentanty budou bratři Podmolovi, kteří pro tento speciální večer pilují nové triky. Libor poprvé v ČR předvede netradiční front flip neboli salto vpřed, Filip se chystá na double back flip, tedy dvojité salto vzad. Své umění předvedou také Petr Pilát nebo Martin Koreň, který je nyní v top kondici a aktuálně trénuje své triky, aby u diváků i poroty maximálně zabodoval.
„Loni jsem ve finále skončil na druhém místě, těsně za Adamem Jonesem, což mě hodně mrzelo. Proto jsem letos makal, pár triků vyladil a budu samozřejmě dělat vše pro to, abych se opět dostal do finále a bojoval o přední místa,“ říká odhodlaně český FMX jezdec Martin Koreň.
Ze světových es do Prahy zavítá například Brice Izzo, Daniel Bodin, Jason Cesco, Davide Rossi, Leonardo Fini nebo Ryan Brown a po řadě let se k nám vrátí i Edgar Torronteras, který stál přímo na startu prvního ročníku FMX Gladiator Games v roce 2000.
Španěl Edgar Torronteras patří mezi opravdové legendy FMX, o čemž svědčí právě fakt, že stál u zrodu prvního ročníku FMX Gladiator Games. Patřil mezi „pionýry“ FMX, freestylové hrdiny, kteří jako první v této disciplíně získali mezinárodní uznání a představili nový extrémní sport širší veřejnosti. Také díky Edgarovi FMX zaznamenal, zejména v USA, tak silný ohlas diváků. Během své dosavadní kariéry sklidil nespočet úspěchů a několikrát bodoval i na proslulých X Games. Pokud zrovna nesedí na svém motocyklu, můžeme ho potkat v Barceloně jako DJe a vyznavače beat boxu.
Velkým tahounem a hvězdou světa FMX je také Švéd Daniel Bodin. Mnohonásobný zlatý medailista zimních X Games a držitel mnoha rekordů a ocenění. V letošním roce například vybojoval na X Games zlatou medaili na sněžném skútru, a dokonce jako první jezdec na světě zvládl na tomto stroji dvojité salto vzad. Poprvé na sebe ve velké míře upozornil zhruba před 10 lety, kdy předvedl nejdelší salto vzad na světě, měřící neskutečných 45 metrů, které nikdo před ním nedokázal skočit. Svoji nezdolnost a sílu bojovat potvrdil i svým skvostným návratem po dlouhodobé rekonvalescenci, kdy už rok po zranění opět řádil na svém stroji.
Další hvězdou, která se v O2 areně představí je Jason Cesco. Ten do Prahy přiletí z italských Dolomitů, kde žije v malé vesnici Laggio di Cadore. Nepřekvapí proto fakt, že Jason českým divákům rovněž předvede, co vše je možné provést na sněžném skútru. Jason měl od mala slabost pro motory. Když pak ve 14 letech dostal vlastní sněžný skútr a s otcem ho přestavěli na „malé monstrum“, se kterým bylo možné skákat a dělat naprosté šílenosti, bylo o Jasonově dalším osudu rozhodnuto. Jeho snem byl back flip, který po mnoha pokusech a usilovném tréningu a pilování nakonec dokázal na svém sněžném skútru skočit. V Itálii je jediným jezdcem, kterému se tento kousek podařilo předvést a na světě je pouze pár dalších, kteří ho také zvládnou.
 
Své extrémní výkony divákům v Praze představí také australský jezdec Ryan Brown nebo Francouz Brice Izzo, jehož pověstný shaolin flip mu zajistil bronz na X Games 2008 v Brazílii a na kontě má i mnoho dalších úspěchů.
 
 
Přijďte se podívat na neuvěřitelné výkony, při kterých se tají dech, v O2 areně vládne neopakovatelná atmosféra a jezdci každým dalším trikem dokazují, že nic není nemožné.
FMX Gladiator Games startují 4.11. v O2 areně již ve 14:30 speciální Pit party s možností nahlédnout do zákulisí a setkat se s jezdci. Samotná show pak odstartuje v 17:30. Vstupenky jsou stále ještě k dispozici v předprodejní síti Ticketportal.cz, jejich zásoba se však rychle tenčí.
FMX Gladiator Games
Nejstarší freestyle motokrosová akce v Evropě, konající se každoročně během podzimu v Praze. Divákům nabízí ty nejlepší FMX triky hvězd světové freestyle motokrosové scény, adrenalinovou zábavu, elektrizující atmosféru i podívanou pro celou rodinu. Pro více informací navštivte webové stránky FMX Gladiator Games na
http://www.fmxgladiatorgames.com.
Vstupenky k dispozici v předprodejní síti Ticketporal.cz od 890 Kč:
O2 arena – 4. 11. 2017 – 17:30 – Českomoravská 17, Praha 9 
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447