Akce:
21.1. 19
 

Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Kde

Roškotovo divadlo a kino Máj, Husova 1062, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info
5.10. 19
 

Den seniorů - dechová hudba Rozmarýnka

vedle pozvaných jubilantů zveme na akci i širokou veřejnost

Kde

Tylův dům, Vrchlického 53, Polička

Organizátor

Tylův dům Polička
tel:739451369
email:tyluvdum@tyluvdum.cz
web: http://beta.tyluvdum.cz/odpoledni-setkani-s-dechovkou-rozmarynka/
Převzato z www.vychodni-cechy.info
18.10. 20
 

Výstava - Planičkův interiérový orloj

Restaurovaný ak. soch Petrem Skálou. Orloj zhotovil František Planička v letech 1918-19, v následujícím roce s ním jezdil na výstavy po republice. Jedná se o interiérový - skříňový astronomický orloj o rozměrech 1,63 x 2,4 x 0,53 m. Váha cca 330 kg.

Kde

Městské muzeum, 17. listopadu 72, Ústí nad Orlicí
Převzato z www.vychodni-cechy.info

Bonver Dakar Tým startuje na Baja Aragon

(19.7. 2018)
Bonver Dakar Tým posílá 2 speciály na Baja Aragon 2018
 
V pátek 20. července se rozjede již 35. ročník prestižní dálkové rallye Baja Aragon. Hostí ji tradičně španělský Teruel. Bonver Dakar Team nasadí do závodu dva závodní speciály.
Půlkulaté narozeniny slaví španělská dálková rallye Baja Aragon a podle organizátorů přijede rekordní počet více než 230 gratulantů – závodníků, kteří se na motocyklech, čtyřkolkách a v osobních a nákladních automobilech účastní tohoto krásného závodu.
 
Bonver Dakar Team do rallye nasazuje dva závodní speciály Tatra Jamal s posádkami Tomáš Vrátný, Jaroslav Miškolci, Jaromír Martinec a Jaroslav Valtr, Radim Kaplánek a Miroslav Zbranek. Cílem obou pilotů je minimálně obhájit umístění z roku 2017, kdy se v kategorii kamionů umístila Valtrova posádka na druhém a Vrátného na třetím místě. Vítězství z roku 2017 bude letos v Teruelu obhajovat Martin Macík s Liazkou. V kategorii kamionů se bude celkem účastnit 12 posádek, automobilů a čtyřkolem bude kolem 218 a v této kategorii budou závodit i Martin Prokop a Miroslav Zapletal.
 
„Letošní Aragon je pro nás velká výzva. Chceme minimálně potvrdit skvělé umístění obou našich posádek z loňska a zároveň potřebujeme najet kilometry v závodním tempu jako přípravu na rallye Africa Eco Race 2019“ říká šéf týmu a pilot jednoho ze speciálů Tomáš Vrátný. „V dubnu jsme absolvovali Marocco Desert Challenge, kde jsme si vyzkoušeli jak duny, tak tvrdé kamenité cesty. Aragon nabízí zase jiné podmínky, takže jsme rádi, že máme širší tréninkový záběr“ dodává Vrátný, jehož tým letos rozšířili i zákazníci jednoho z partnerů, společnosti ADIP, kteří si místo „vybojovali“ svoji účastí v zákaznickém věrnostním programu.

„Baja Aragon je pro mě letos prvním ostrým závodem. Letos je ve stavařině silná sezóna a kvůli pracovnímu vytížení jsem se za volant moc nedostal“ hodnotí stav před startem Jaroslav Valtr, který v roce 2017 obsadil druhou příčku na Africa Eco Race a také na Baja Aragon. „I když mi trénink chybí, chtěl bych zajet ještě lépe, než vloni“ věří si Valtr.
 
 
Baja Aragon se jede na 3 etapy. První, zahřívací, měří 12,8 km se startem v pátek ve 21.00h. Sobotní etapa je složená ze dvou částí - první je dlouhá 215,6 km, druhá část pak 154,5 km. V neděli posádky absolvují poslední etapu, která je dlouhá 127,5 km. Celkem tak čeká na účastníky rallye 510,4 km s minimálními, asi 30 km přejezdy mezi bivakem a starty a cíli.
 
 

O FESH FESH GROUP
FESH FESH GROUP je skupina společností podnikající v oblasti motorsportu. Cílem skupiny je rozvoj v oblasti poskytování motorsportových produktů a služeb s přesahem na další segmenty. Spolupracují zde společnosti: BONVER DAKAR PROJECT – stavba a pronájem závodních speciálů , DONERRE – výrobce sportovních tlumičů, Fonjoncouse Test Track – testovací okruh ve Francii a další společnosti. Mezi hlavní činnosti FESH FESH patří vývoj a konstrukce závodních speciálu, pronájem týmové techniky a rallye servis, technologie pro motorsport, realizace eventů, marketingová činnost a samozřejmě závodění na soutěžích Rallye DAKAR, Africe Eco Race, Silk Way Rallye, Baja Cross Country a dalších. FESH FESH GROUP je součástí skupiny ČSAD Ostrava.
Titulárním a generálním partnerem závodního týmu je Bonver Group, jeden z vedoucích provozovatelů v oblasti loterijního průmyslu v České republice. Pod značkou CASINO / CLUB BONVER provozuje více než 100 vlastních casin, heren, barů a restaurací. Na dalších více než 250 místech, provozuje loterijní techniku z pozice vlastníka licence.
Pavel
: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447